SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Simon Ammann chce zakończyć karierę: Brakuje mi już odwagi!

Simon Ammann chce zakończyć karierę: Brakuje mi już odwagi!

05.11.2016, godz. 13:48
Adam Małysz, Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer
Adam Małysz, Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer - medaliści obu konkursów w skokach na igrzyskach w Vancouver foto: EAST NEWS

Legenda skoków narciarskich chce powiedzieć "dość". Simon Ammann, czterokrotny mistrz olimpijski, zapowiedział, że jeśli w tym sezonie nie będzie osiągał odpowiednich wyników, zakończy zawodową karierę! Szwajcar dodał, że głównym powodem jest strach, jaki zaczyna coraz częściej odczuwać na skoczni. Będzie wam brakowało Harry'ego Pottera wśród lotników?

- Po upadku w Bischofshofen brakuje mi już odwagi. Nie umiem ryzykować. Mam problemy z lądowaniem. Nie myślę o adrenalinie, jak kiedyś, ale o najbliższych - powiedział legendarny Szwajcar w jednym z ostatnich wywiadów. Dodał, że rachunek zrobi po mistrzostwach świata w Lahti i jeśli tam nie osiągnie odpowiednich rezultatów, po prostu pożegna się z zawodową karierą. - Widzę coraz młodszych i lepszych zawodników. Rozmawiałem o tym z rodziną. Byliby zachwyceni - dodał jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii dyscypliny. Tym samym prawdopodobnie zamknął temat ewentualnego startu na kolejnych igrzyskach olimpijskich, w Pjongchang. - Trudno uwierzyć, że jeśli w tym sezonie nie będę dość dobry, to za kilkanaście miesięcy coś się zmieni.

Będzie to koniec jednej z najbardziej niezwykłych karier w historii skoków. Ammann wystrzelił w Salt Lake City, w 2002 roku. Zdobył dwa złote medale na igrzyskach i pogodził Adama Małysza oraz Svena Hannavalda, którzy całą zimę walczyli zaciekle o Kryształową Kulę. Później przez lata błąkał się gdzieś w drugiej dziesiątce klasyfikacji. Gdy wystrzelił ponownie, zgarnął brakujące laury. Dwa kolejne złote medale igrzysk, dwa tytuły mistrza świata oraz Kryształową Kulę. Zabrakło tylko triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. W którym w 2017 roku prawdopodobnie wystartuje po raz ostatni.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: