SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Skład Polski na MŚ w Lahti. Oni powalczą o medale dla biało-czerwonych?

Skład Polski na MŚ w Lahti. Oni powalczą o medale dla biało-czerwonych?

13.02.2017, godz. 21:55
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
foto: CYFRASPORT

Polski Związek Narciarski podał kadrę, która powalczy na MŚ w Lahti. Do walki o medale dla naszego kraju staną skoczkowie narciarscy, kombinatorzy norwescy oraz biegacze. Kibice nad Wisłą na krążki liczą przede wszystkim od tych pierwszych. W tym sezonie Kamil Stoch i spółka spisują się bowiem wyśmienicie.

Świetną formę przed MŚ w Lahti polscy skoczkowie narciarscy potwierdzili w miniony weekend. Biało-czerwoni absolutnie zdominowali zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo. W sobotę, gdy nieco słabiej wypadł Kamil Stoch, swój triumf świętował Maciej Kot. Zwycięzca pierwszego konkursu w niedzielę w kwalifikacjach poszybował na sto czterdziesty czwarty metr i ustanowił nowy rekord skoczni. W zawodach Kot zajął czwarte miejsce, ale kibice z Polski mogli cieszyć się z triumfu Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi udowodnił tym samym, że słabszy start w sobotę był tylko wypadkiem przy pracy.

W Finlandii po cichu na sukces liczyła będzie także Justyna Kowalczyk. Biegaczka z Kasiny Wielkiej cały sezon podporządkowała tej imprezie. Przez jego większą część nie startowała w zawodach cyklu Pucharu Świata i bardzo mocno trenowała. Występowała tylko w mniej renomowanych zawodach i ma nadzieję, że to przyniesie jej zamierzony efekt.

Mistrzostwa świata w Lahti rozpoczną się 22 lutego. Impreza potrwa do 5 marca. Polskę reprezentować będzie sześciu skoczków, dwóch kombinatorów norweskich i ośmiu biegaczy narciarskich.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Lahti:

Skoki narciarskie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro
Kombinacja norweska: Adam Cieślar, Paweł Słowiok
Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec, Dominik Bury

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: