SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Skoki Narciarskie: Adam Małysz pomaga reprezentacji Polski

Skoki Narciarskie: Adam Małysz pomaga reprezentacji Polski

07.09.2016, godz. 07:43
Małysz pomaga skoczkom
foto:

Im bliżej sezonu, tym więcej roboty na zgrupowaniu reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Do pracy zaprzęgnięto nowoczesną technikę. W trakcie treningów na skoczni w Wiśle zawodnicy byli śledzeni przez kamery, które przywiózł Adam Małysz (39 l.).

Orzeł z Wisły zna korzyści płynące z rejestracji wideo. Sam regularnie korzysta z kamer w swojej karierze rajdowej, co pozwala mu przeanalizować zachowanie kierowcy i auta. Zaproponował więc, by zajęcia skoczków pilnie obserwowali nie tylko trenerzy Stefan Horngacher (47 l.) i jego asystenci, ale też obiektywy.

Kamery zamontowano w kilku miejscach skoczni, a także na piersi zawodników. - Sfilmowaliśmy treningi i teraz mamy sporo materiału - mówi Małysz, który sam pomagał w instalowaniu urządzeń. - Zamontowaliśmy na skoczni wiele kamer, by mieć lepszy punkt widzenia i zobaczyć więcej detali - dodaje trener Horngacher.

Dla skoczków kluczowa jest pozycja dojazdowa, prowadzenie nart w torach i w locie. Małysz podkreśla, że dodatkowe ujęcia z kamery od przodu pozwolą dokładnie przeanalizować popełniane błędy i je skorygować.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: