SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Skoki narciarskie: Horngacher podał skład na PŚ w Azji. Co ze Stochem?

Skoki narciarskie: Horngacher podał skład na PŚ w Azji. Co ze Stochem?

06.02.2017, godz. 12:26
Kamil Stoch
foto: Marek Zieliński/Super Express

Skoki narciarskie w Polsce przeżywają drugą młodość! Za sprawą świetnych w tym sezonie Kamila Stocha, Piotra Żyły i Macieja Kota fani nad Wisłą znowu z niecierpliwością czekają na kolejne konkursy Pucharu Świata, a przede wszystkim na mistrzostwa świata w Lahti. Najbliższe zawody odbędą się w Azji i długo nie wiadomo było czy nasi najlepsi zawodnicy udadzą się w tak daleką podróż. Stefan Horngacher podjął już decyzję.

- Polecimy na konkursy do Azji bez zmian, w sześcioosobowym składzie - powiedział oficjalnie Stefan Horngacher, cytowany przez portal interia.pl. Oznacza to, że w konkursach w japońskim Sapporo i koreańskim Pjongczang zobaczymy Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jana Ziobrę. W miniony weekend ta szóstka brała udział w pierwszej w tym sezonie rywalizacji na mamuciej skoczni. W sobotę w Oberstdorfie najlepiej spisał się Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajął trzecie miejsce. Dzień później lepiej poszło Maciejowi Kotowi, który ukończył zawody na szóstej lokacie. W niedzielę udało się przeprowadzić tylko jedną serię z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Horngacher uznał, że jego najlepsi podopieczni lepiej przygotują się do mistrzostw świata w Lahti, skacząc w oficjalnych zawodach, niż trenując na własnych obiektach. W ostatnich dniach głośno mówiło się, że czołówka naszej ekipy może odpuścić wylot do Azji, by nie ryzykować zmęczenia przed walką w najważniejszej imprezie tego sezonu. Austriacki szkoleniowiec wyraźnie odciął się od takich pomysłów i w najbliższy weekend Stoch i spółka poskaczą w japońskim Sapporo. Kilka dni później (w środę i we czwartek) staną do rywalizacji w przedolimpijskiej próbie w Pjongczang, w Korei.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: