SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty sporty zimowe Skoki narciarskie, Kuusamo - KWALIFIKACJE. Transmisja TV w TVP SPORT i EUROSPORT 2, zapowiedź

Skoki narciarskie, Kuusamo - KWALIFIKACJE. Transmisja TV w TVP SPORT i EUROSPORT 2, zapowiedź

29.11.2012, godz. 16:18
Kamil Stoch
foto: EAST NEWS

W piątek na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo odbędą się kwalifikacje do trzeciego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata. Początek zmagań o godzinie 18. Serwis Gwizdek24.pl przypomina o transmisji telewizyjnej, którą z serii kwalifikacyjnej przeprowadzą TVP Sport i Eurosport 2.

Po słabym starcie na inaugurację rywalizacji o Kryształową Kulę w Lillehammer na polską kadrę skoczków spadła lawina krytyki. Nasi reprezentanci w dwóch pierwszych konkursach sezonu zdobyli łącznie tylko 12 punktów!

Fatalnie prezentowali się po prostu wszyscy, a największym rozczarowaniem był niewątpliwie występ lidera reprezentacji - Kamila Stocha, który uplasował się kolejno na 30. i  36. miejscu, dzięki czemu zapisał sobie w pucharowej klasyfikacji skromny jeden punkcik.

Skoki narciarskie, PŚ w Kuusamo - kwalifikacje. Transmisja TV w TVP SPORT i EUROSPORT 2

W poniedziałek i wtorek kadra trenowała jeszcze na obiekcie w Lillehammer. - W Norwegii skakaliśmy trzy razy w dobrych warunkach, razem z innymi ekipami. Skoki wyglądały lepiej, aniżeli podczas zawodów. Jeszcze nie w stu procentach były bardzo dobre, ale ich poziom był lepszy. Teraz trzeba to ustabilizować - powiedział trener Łukasz Kruczek dla sport.pl.

W piątkowych kwalifikacjach w Kuusamo udział weźmie pięciu Polaków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Ze zgrupowania do domu odesłany został za to Bartosz Kłusek, dla którego start na Rukatunturi jest zdaniem szkoleniowców jeszcze zbyt dużym wyzwaniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: