SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Skoki narciarskie: PŚ w Oslo. Kamil Stoch walczył o życie! [WIDEO]

Skoki narciarskie: PŚ w Oslo. Kamil Stoch walczył o życie! [WIDEO]

13.03.2017, godz. 07:07
STOCH WALCZYŁ O ŻYCIE
STOCH WALCZYŁ O ŻYCIE foto:

Austriak Stefan Kraft (24 l.) był poza zasięgiem rywali na olimpijskiej skoczni w Oslo-Holmenkollen. Był najlepszy w konkursach drużynowym i indywidualnym. Kamil Stoch (30 l.) w drugim skoku w niedzielę bronił się przed strasznym upadkiem. Udało się bezpiecznie wylądować. Ale nie udało się obronić prowadzenia w punktacji generalnej Pucharu Świata. Stracił je po 57 dniach.

W feralnym locie skoczka z Zębu przechyliło w lewo w drugiej fazie. Zaczął machać energicznie ramionami, a przed oczami kibiców stanął obraz dramatycznego lotu Adama Małysza na tej samej skoczni przed 10 laty. Kamil wylądował jednak równie bezpiecznie jak "Orzeł z Wisły".

Wydawać się mogło, że z równowagi wytrącił Stocha powiew bocznego wiatru. On jednak przed kamerami TVP przyznał, że sam popełnił błąd.

- Wykręciło mnie w bok nad zeskokiem, ale nie czułem żadnego podmuchu. To był mój błąd, wybroniłem się ze swojego błędu - powiedział Stoch, który z 5. lokaty po pierwszej serii spadł na 22.

Najlepszym z Polaków w obu weekendowych konkursach okazał się Piotr Żyła (30 l.), który plasuje się na czwartym miejscu w turnieju Raw Air.

Z kolei zespół polski, mistrzowie świata z Lahti, zachował prowadzenie w Pucharze Narodów, chociaż w środę zajął trzecią lokatę, najniższą w konkursach drużynowych tej zimy.

Kraft uwieńczył trwającą od stycznia pogoń za żółtą kamizelką lidera PŚ. Jest w takim "gazie", że trudno go będzie zatrzymać.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: