SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Stefan Horngacher już odkrył karty. Znamy nazwiska Polaków na Puchar Świata w Kuusamo

Stefan Horngacher już odkrył karty. Znamy nazwiska Polaków na Puchar Świata w Kuusamo

14.10.2016, godz. 11:57
Stefan Horngacher, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Stefan Horngacher nie czekał do ostatniego momentu, aby ogłosić skład reprezentacji Polski na pierwsze zawody PŚ w skokach narciarskich w Kuusamo. Wprawdzie konkurs odbędzie się dopiero 24 listopada, to już teraz poznaliśmy siódemkę wybrańców nowego szkoleniowca. Kto powalczy o pierwsze punkty w Finlandii?

Szkoleniowiec reprezentacji Polski decyzję o wyborze siódemki na inauguracyjny konkurs Pucharu Świata podjął w trakcie zgrupowania, które odbywa się we włoskim Predazzo. Stefan Horngacher wziął pod uwagę wyniki z konkursów podczas letniej Grand Prix na igielicie, a także prezentowanej przez skoczków na treningach. Austriak zdecydował, że do Kuusamo polecą: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

Szczególnie zadowolony z wyboru nowego szkoleniowca był ten ostatni. - To był mój tegoroczny cel, by znaleźć się w grupie prowadzonej przez Stefana Horngachera, naprawdę ciężko na to pracowałem - powiedział 22-latek. - Dalej będę dawał z siebie wszystko, bo chcę osiągać jak najlepsze wyniki i konsekwentnie realizować moje cele na zimę. Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu zdecydowałem, że włożę w treningi naprawdę bardzo dużo energii i pracy. Bardzo chciałem dobrze skakać, nie tylko dla siebie, ale także dla narzeczonej i dla swojego spokojnego życia - dodał zawodnik klubu WSS Wisła.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: