SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Stefan Horngacher: Nie wiem, jak pokonać Domena Prevca

Stefan Horngacher: Nie wiem, jak pokonać Domena Prevca

20.12.2016, godz. 22:09
Stefan Horngacher
Stefan Horngacher foto:

Polscy skoczkowie imponują formą przed najważniejszą fazą sezonu zimowego. Muszą teraz zadbać o utrzymanie dyspozycji i zastanowić się, jak sobie poradzić ze słoweńskim fenomenem Domenem Prevcem (17 l.), zwanym już przez wielu DOMENatorem.

Młodzik ze Słowenii wygrał jak chciał w Engelbergu, próbę generalną przed Turniejem Czterech Skoczni. Ostro w szranki stanął z nim jedynie lider polskiej kadry Kamil Stoch (29 l.), drugi w niedzielnym konkursie.

Domen wskoczył do czołówki błyskawicznie, szybko usuwając w cień swojego starszego brata Petera, triumfatora Pucharu Świata 2016. Starszy Prevc w niedzielę w ogóle nie awansował do finałowej serii w Engelbergu! To był niesłychany widok, gdy obrońca Kryształowej Kuli drugą rundę oglądał z dołu. - Nie czuję żadnej presji - powtarza tymczasem Domen.

Trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher (47 l.) jest szczery, jeśli chodzi o rywalizację z 17-latkiem.

- Nie wiem, co możemy zrobić. Domen skacze na maksa i przewodzi stawce skoczków - powiedział opiekun Biało-Czerwonych portalowi skijumping.pl. - My musimy skupić się na swojej pracy. Myślę, że Kamil Stoch zrobił duży krok naprzód. Nie chcę myśleć o innych skoczkach, zajmuję się Polakami i ich przygotowaniami - skwitował.

Horngacher chwali Stocha, ale wygląda na to, że nie chce wywierać na nim dodatkowej presji.

Zaprzeczył, spytany, czy widzi Stocha w roli faworyta Turnieju Czterech Skoczni. - Skaczę stabilnie i dobrze się czuję - stwierdza za to Kamil.

Przed świętami skoczkowie będą jeszcze przez chwilę trenować w Polsce. Stefan Horngacher pojedzie potem na święta do domu, a stamtąd uda się bezpośrednio do Oberstdorfu na pierwszy konkurs TCS. Prestiżowe zawody rozpoczną się 30 grudnia. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: