SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Stefan Kraft o Stochu: Kamil jest moim idolem

Stefan Kraft o Stochu: Kamil jest moim idolem

28.03.2017, godz. 20:07
Kamil Stoch i Stefan Kraft
foto: Facebook

Zakończył się niezwykle udany dla Polaków sezon skoków narciarskich. Polska drużyna okazała się najlepszą na całym globie, a Kamil Stoch zajął wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak do końca walczył o Kryształową Kulę, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Stefana Krafta. Austriacki skoczek przyznał w rozmowie z portalem skijumping.pl, że Kamil Stoch jest jego idolem i typem zawodnika, który mu imponuje.

Przewaga Krafta nad Stochem przed dwoma ostatnimi konkursami wynosiła zaledwie 31 punktów. W Planicy Austriak pokazał jednak klasę i finalnie zakończył sezon z przewagą 141 oczek. Zawodnik jednak z wielkim szacunkiem odnosił się do osoby Kamila Stocha, którego pokonał na samym finiszu:

- Kamil jest moim idolem – wyznał Kraft w wywiadzie dla skijumping.pl. - Jest jednym z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny. Zawsze twardo stąpa po ziemi i zachowuje spokój, podobnie jak staram się robić to ja – powiedział po niedzielnym konkursie w Planicy.

- W końcowej fazie sezonu wszystko funkcjonowało należycie w moich skokach. Niestety, Kamil odczuwał czasami problemy z kolanem. Ja czułem się w pełni zdrowy. Kamil jest niesamowitym facetem. Ma już w swoim dorobku Kryształową Kulę, a na dodatek wygrał ostatnią edycję Turnieju Czterech Skoczni, więc moim zdaniem dla nas obu był to doskonały sezon – dodał Stefan Kraft.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: