SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Stoch i Kraft znów razem. Walka o Puchar Świata w cieniu przyjaźni [ZDJĘCIE]

Stoch i Kraft znów razem. Walka o Puchar Świata w cieniu przyjaźni [ZDJĘCIE]

24.03.2017, godz. 12:46
Kamil Stoch i Stefan Kraft
foto: Facebook

Już w piątek w Planicy jeden z ostatnich aktów przedstawienia pt. "Walka o Kryształową Kulę". W rolach głównych wystąpią Kamil Stoch i Stefan Kraft, ale rywalizacja, jaka ich czeka w Pucharze Świata, w żadnym stopniu nie wpływa na znakomite relacje, które łączą ich poza skocznią. A wręcz na polsko-austriacką przyjaźń! Ostatnio w sieci znów pojawiło się zdjęcie, które tylko potwierdza, że są świetnymi kolegami.

Kamil Stoch i Stefan Kraft to bardzo dobrzy koledzy - o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Panowie wielokrotnie udowadniali, że rywalizacja na skoczni nie wpływa negatywnie na ich relacje. Wręcz przeciwnie! Gdy jednemu przytrafi się gorszy konkurs czy choćby skok, drugi natychmiast stara się go pocieszyć. Dlatego tez niezależnie od tego, kto w niedzielę wzniesie w górę Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata 2016/2017, cieszyć się będą obaj.

Mimo to żaden nie zamierza odpuszczać walki o końcowy triumf. Ale ta po raz kolejny znalazła się w cieniu ich przyjaźni. W czwartek do sieci trafiło świetne zdjęcie, na którym widać Stocha i Krafta jadących na skocznię Letalnicę. Obaj są uśmiechnięci, z fotografii aż bije pozytywna energia.

- Dwóch świetnych kolegów walczy o Kryształową Kulę w Planicy - brzmi podpis fotografii, która pojawiła się na profilu "Skijumping Austria". Kto by pomyślał, że w ciągu najbliższych trzech dni ci dwaj zawodnicy będą największymi rywalami w wyścigu po zwycięstwo w PŚ.

A takie zdjęcie po kwalifikacjach w Vikersund tydzień temu wrzucił na Facebooka polski skoczek. Wtedy okazał się najlepszy w prologu, a Kraftowi nie poszło najlepiej - zajął dopiero dziesiąte miejsce. Mimo to Stoch pokazał, że czasem wyniki sportowe schodzą na dalszy plan

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: