SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Szok! Norwegowie dawali LEKI NA ASTMĘ zdrowym sportowcom?! [WIDEO]

Szok! Norwegowie dawali LEKI NA ASTMĘ zdrowym sportowcom?! [WIDEO]

27.08.2016, godz. 15:58
Marit Bjoergen
foto: FORUM

Szok w Norwegii, choć Justyna Kowalczyk już od dawna o tym wspominała. Jak informują tamtejsze media, w drużynie biegów narciarskich proponowano zwiększające wydolność leki na astmę nawet... zdrowym zawodnikom! Co na to nasza mistrzyni?

Przed kilkoma tygodniami nad norweskimi biegami narciarskimi zebrały się ciemne chmury, po tym jak Martin Johnsrud Sundby został zawieszony na dwa miesiące za błędne korzystanie z leku na astmę. 31-latkowi odebrano też wywalczony w sezonie 2014/15 Puchar Świata oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu Tour de Ski.
Teraz stacja telewizyjna TV2 ujawnia kolejną aferę. Według informacji chcących zachować anonimowość czołowych norweskich biegaczy, przed jednym ze startów ostatniej zimy, zdrowym sportowcom z tego kraju oferowano skorzystanie z leku na astmę. Miało do tego dojść podczas zawodów o międzynarodowej randze. Co na to Justyna Kowalczyk? - Teraz czas już najwyższy przestać się zasłaniać tajemnicą lekarską i opublikować kto na co choruje. I jakie i czego dawki dzięki temu przyjmuje. A tak na marginesie…Marzy mi się w czapeczce niewidce zobaczyć w jaki sposób diagnozują "tą" astmę - skomentowała.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: