SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Szwedzi nie chcą norweskich biegaczy w swoim samolocie. "Mniejsze ryzyko choroby"

Szwedzi nie chcą norweskich biegaczy w swoim samolocie. "Mniejsze ryzyko choroby"

11.11.2016, godz. 14:11
Soczi 2014. Biegi narciarskie - Marit Bjoergen
foto: EAST NEWS

Reprezentacja szwedzkich biegaczy i biegaczek narciarskich na pierwsze kilka zawodów nowego sezonu Pucharu Świata podróżować będzie specjalnie wyczarterowanym samolotem. Aby zminimalizować koszty na pokład wsiądą także sportowcy z Finlandii i Francji. Podobnego rozwiązania nie zaproponowano Norwegom.

To już prawdziwa wojna między Norwegią a resztą świata w biegach narciarskich. Po tym jak na jaw wyszło, że Therese Johaug stosowała niedozwolone substancje, a jej młodsze rodaczki w trakcie mistrzostw świata juniorów przyjmowały leki na astmę nikt nie chce współpracować z praktycznie najsilniejszą reprezentacją globu. Oprócz wpisów na Twitterze autorstwa między innymi Justyny Kowalczyk walka odbywa się też na polu organizacyjnym.

Biegacze i biegaczki ze Szwecji na pierwsze konkursy Pucharu Świata nowego sezonu podróżować będą specjalnie wyczarterowanym samolotem. O powodach takiej decyzji opowiedział Rikard Grip, szef ekipy. - W ubiegłym sezonie w podobnym okresie nasi reprezentanci stracili bardzo dużo zdrowia przez przeziębienia i infekcje. Powodem były podróże samolotami rejsowymi i wielogodzinne oczekiwania na przesiadki wśród tysięcy pasażerów - wyjaśnił.

Aby zminimalizować koszty Szwedzi zaproponowali dołączenie do podróży innym krajom. Z propozycji skorzystali już Francuzi i Finowie. Zawodnicy z tych reprezentacji wyruszą we wspólną podróż już z Kuusamo do Lillehamer, a następnie do szwajcarskiego Davos. Podobnego rozwiązania nie zaproponowano Norwegom. Oficjalnie przyczyn nie podano, ale szwedzkie media błyskawicznie zaczęły żartować. "Przecież mogłoby dojść do masowej zachorowalności na astmę, którą można się zarazić. W ten sposób po prostu na pokładzie samolotu dla zdrowych nie ma miejsca dla chorych Norwegów" - napisał dziennik "Expressen".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: