SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe TCS Bischofshofen: Wellinger najlepszy w kwalifikacjach. Będzie polski pojedynek

TCS Bischofshofen: Wellinger najlepszy w kwalifikacjach. Będzie polski pojedynek

06.01.2017, godz. 08:59
Maciej Kot
Maciej Kot foto: EAST NEWS

Czwartkowe kwalifikacje do zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zakończyły się pomyślnie dla polskich skoczków. Podczas piątkowego konkursu głównego zobaczymy w akcji komplet naszych zawodników! Zabraknie jedynie Klemensa Murańki, który już wcześniej wycofał się z TCS. W jakich parach Polacy powalczą w Bischofshofen?

W kwalifikacjach udział brało pięciu Polaków: Jan Ziobro, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot. Wszyscy bez żadnych problemów wywalczyli awans do konkursu głównego w Bischofshofen. Najdalej skakali Kubacki i Kot, którzy wykorzystali świetne warunki. Polecieli na odległość 138 m! Wiatr nie był łaskawy dla wszystkich uczestników kwalifikacji. Niektórzy musieli oddawać swoje skoki, gdy mocno wiało im w plecy. W takich warunkach nie ma szans na dalekie latanie.

Andreas Wellinger był wielkim szczęściarzem kwalifikacji. Po wybiciu się z progu dostał mocny wiatr pod narty i pobił rekord skoczni w Bischofshofen! Niemiec osiągnął odległość 144,5 m. Na pierwszej sesji treningowej Kamil Stoch spisał się niewiele gorzej (141 m). Nasz najlepszy skoczek uznał, że ta próba była wystarczająca. Nie brał udziału w kwalifikacjach, ale dzięki wysokiej pozycji w Pucharze Świata automatycznie awansował.

Jak wyglądają pary piątkowego konkursu głównego TCS w Bischofshofen? Będzie polski pojedynek:

Jan Ziobro - Stefan Hula
Jan Matura - Dawid Kubacki
Tomas Vancura - Maciej Kot
Philipp Aschenwald - Piotr Żyła
Kamil Stoch
- Manuel Fettner

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: