SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe TCS: Kamil Stoch utrzyma prowadzenie bez skakania? Pogodowe problemy w Innsbrucku

TCS: Kamil Stoch utrzyma prowadzenie bez skakania? Pogodowe problemy w Innsbrucku

04.01.2017, godz. 10:52
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: AP

Konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku zagrożony! Meteorolodzy zapowiadają w środę mocny wiatr i zamiecie śnieżne. Niewykluczone więc, że trzecie z zawodów cyklu zostaną odwołane lub przełożone. Możliwe jest, że Kamil Stoch utrzyma prowadzenie w klasyfikacji generalnej bez skakania.

Od początku sezonu pogoda nie przeszkadzała w rozgrywaniu konkursów Pucharu Świata. W środę dobra karta związana z aurą może się jednak odwrócić. Podczas trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni zapowiadane są bardzo silne podmuchy wiatru o zmiennym kierunku. Meteorolodzy ostrzegają także przed gwałtownymi śnieżycami. Te mają być coraz większe z godziny na godzinę. Niewykluczone, że Tyrol nawiedzi foehn - odpowiednik halnego - i może on osiągnąć prędkość nawet 10 m/s.

Jeśli konkurs zostanie odwołany, to liderem Turnieju Czterech Skoczni pozostanie Kamil Stoch. Polak po zawodach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen wyprzedza Stefana Krafta, z którym ma zmierzyć się w pierwszej serii środowego konkursu. O godzinie 12:30 ma rozpocząć się seria próbna. Półtorej godziny później według planu ruszy konkurs główny. Relacja NA ŻYWO z konkursu TCS w Innsbrucku na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: