SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe TCS. Polak wycofał się z konkursu w Bischofshofen!

TCS. Polak wycofał się z konkursu w Bischofshofen!

05.01.2017, godz. 16:39
Klemens Murańka
Klemens Murańka foto: EAST NEWS

Podczas ostatniego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen Polacy wystartują w skromniejszym, sześcioosobowym składzie. Jeden z kadrowiczów postanowił się wycofać z zawodów. Mamy nadzieję, że biało-czerwona lista nie skróci się do pięciu nazwisk. Co ze zdrowiem Kamila Stocha?

Ze startu podczas konkursu w Bischofshofen zrezygnował 22-letni Klemens Murańka. Nasz utalentowany skoczek w tym czasie weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Murańka chyba czuł, że 65. Turniej Czterech Skoczni nie był dla niego zbyt udany. Znacznie odstawał od reszty Polaków. W Oberstdorfie zajął 40. miejsce, w Garmisch-Partenkirchen nie przebrnął przez kwalifikacje, a konkurs w Innsbrucku zakończył na 41. lokacie. Przed ostatnimi zawodami TCS zajmował w klasyfikacji generalnej odległe 47. miejsce.

W konkursie głównym w Bischofshofen będziemy liczyć na sześciu Polaków. W kwalifikacjach (czwartek, godz. 16:45) bez trudu dobrze powinni się spisać: Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki. Kamil Stoch rewelacyjnie spisał się podczas pierwszej sesji treningowej. Postanowił odpuścić start w kwalifikacjach. Z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku, ale woli nie ryzykować dodatkowych skoków przed ważny piątkowym konkursem.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: