SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe TCS: Stefan Horngacher podał pięć nazwisk. Do kompletu brakuje dwóch

TCS: Stefan Horngacher podał pięć nazwisk. Do kompletu brakuje dwóch

21.12.2016, godz. 13:13
Stefan Horngacher
Stefan Horngacher foto: CYFRASPORT

Trener polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher ogłosił część kadry, która wystartuje w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Wśród pięciu powołanych nie brakuje oczywiście naszych najlepszych zawodników. Resztę składu polskiej ekipy poznamy po czwartkowych kwalifikacjach.

Polscy skoczkowie przygotowują się do Turnieju Czterech Skoczni w Zakopanem. Wielka Krokiew wreszcie została częściowo zmodernizowana. Nowy rozbieg sprawił, że skocznia otrzymała krajowy certyfikat pozwalający na organizowanie na niej zawodów. W czwartek ma się odbyć w Zakopanem ostatni trening, na którym zostaną przeprowadzone kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni.

Po nich poznamy pełny skład polskiej reprezentacji na TCS, ale Stefan Horngacher już potwierdził, że na pewno zabierze ze sobą piątkę najlepszych zawodników. Na liście znaleźli się Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Trener musi jeszcze powołać dwóch skoczków, gdyż Polska ma do dyspozycji komplet miejsc (7). Taki sam przywilej mają jedynie Austriacy i Słoweńcy.

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017 rozpocznie się 29 grudnia i potrwa do 6 stycznia. Tak wygląda terminarz imprezy:

29.12.2016 - Obersdorf
01.01.2017 - Garmisch-Partenkirchen
04.01.2017 - Innsbruck
06.01.2017 - Bischofshofen

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: