Sport inne sporty sporty zimowe TCS: Stoch wzruszył Małysza! Legendarny skoczek popłakał się po sukcesie rodaka

TCS: Stoch wzruszył Małysza! Legendarny skoczek popłakał się po sukcesie rodaka

07.01.2017, godz. 14:16
Adam Małysz

Gdy 16 lat temu Adam Małysz stawał na najwyższym stopniu podium Turnieju Czterech Skoczni, płakał ze wzruszenia. Teraz historia się powtórzyła, ale tym razem radość była potrójna - w czołowej czwórce klasyfikacji generalnej cyklu znalazło się bowiem aż trzech Polaków - Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot!

Małysz długo był jedynym Polakiem, który stawał na podium cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Gdy udało mu się to pierwszy raz - w sezonie 2000/2001 - nie potrafił powstrzymać łez. Dwa lata później zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a od tamtej pory żadnemu z biało-czerwonych nie udało się wskoczyć na jedną z trzech czołowych lokat TCS.

Aż do dziś. I kiedy wreszcie ta fatalna passa została przełamana, to podwójnie. Bo nie tylko turniej wygrał Kamil Stoch, ale drugi był Piotr Żyła. A do podium zabrakło niewiele Maciejowi Kotowi, który skończył ostatecznie na czwartej pozycji.

Małysz na swoich następców czekał dość długo, ale wreszcie się doczekał. Nie dziwi więc, że i tym razem w jego oczach pojawiły się łzy szczęścia - Popłakałem się - nie krył wzruszenia legendarny skoczek.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora