SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Therese Johaug cierpi przez dyskwalifikację. Straciła kolejnego sponsora!

Therese Johaug cierpi przez dyskwalifikację. Straciła kolejnego sponsora!

16.02.2017, godz. 16:13
Therese Johaug
Therese Johaug podczas konferencji prasowej foto: EAST NEWS

Therese Johaug na dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonego klostebolu ucierpi nie tylko wizerunkowo, lecz także finansowo. Ze wspierania Norweżki wycofała się już firma Fischer. Dostawca nart zerwał już umowę z biegaczką. Przez tę decyzję straci ona kilka milionów koron. To nie koniec złych wieści. Szwedzkie media donoszą, że umowę z kobieta zawiesił również Tag Heuer. Dramat sportsmenki trwa.

Niedozwoloną substancję w organizmie Therese Johaug wykryto podczas wrześniowych badań. W ubiegły piątek zapadła decyzja o karze za stosowanie klostebolu. Norweska biegaczka została zdyskwalifikowana na trzynaście miesięcy. W poczet kary wliczono już okres, w którym nie startowała. W związku z tym będzie mogła ona wystąpić na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w koreańskim Pjongczang. Na razie jednak jej życie znalazło się na zakręcie.

Cała sytuacja sprawiła, że wizerunek 28-latki został mocno nadszarpnięty. Jakby tego było mało znacznie uszczupli się także konto bankowe Johaug. Firma Fischer, dostawca nart, poinformowała o tym, że umowa z Norweżką została zerwana. W związku z tym zawodniczka straci kilka milionów koron. Decyzję firmy uzasadniła jej rzecznik prasowa Tanja Winterhalder. - Każdy z zawieranych przez nas kontraktów zawiera klauzulę antydopingową. Ponieważ Therese została zdyskwalifikowana, nasza umowa jest nieważna - powiedziała.

To jednak nie koniec złych wieści. Skandynawskie media donoszą o kolejnym utrapieniu biegaczki. Producent zegarków Tag Heuer także zawiesił z nią umowę sponsorską i wypłaci jej jakiekolwiek pieniądze dopiero w momencie upłynięcia dyskwalifikacji.

- Omawialiśmy przypadek Therese. W kontrakcie jest klauzula antydopingowa, ale postanowiliśmy z niej nie korzystać. Mamy zbyt wielką sympatię do Johaug. Ona jednak teraz nie startuje, a więc nasza współpraca jest zawieszona. Co będzie w przyszłości, zobaczymy - powiedział przedstawiciel Tag Heuer. Ostatnie miesiące to prawdziwy koszmar norweskiej biegaczki. Therese Johaug czeka bardzo ciężki i długi czas bez rywalizacji oraz... wielkich pieniędzy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: