SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Therese Johaug oszustką? Brała leki na astmę choć nie jest chora!

Therese Johaug oszustką? Brała leki na astmę choć nie jest chora!

06.09.2016, godz. 20:59
Therese Johaug
Therese Johaug foto: Instagram

Therese Johaug nie widzi problemu w tym, że w Norwegii leki na astmę przyjmują także zdrowi sportowcy. Najlepsza biegaczka narciarska na świecie, zdobywczyni Pucharu Świata 2015/2016, wyraziła zdziwienie, że media w jej kraju rozpętały wokół tego burzę. - Nie mamy nic do ukrycia, to mnie bardzo boli i czuję się rozczarowana – stwierdziła, odnosząc się do podejrzeń dopingowych narosłych wobec norweskiej kadry.

Afera wybuchła kilka tygodni temu, gdy norweskie media ujawniły, w drużynie biegów narciarskich proponowano zwiększające wydolność leki na astmę nawet zdrowym zawodnikom. Potwierdziły zatem słowa Justyny Kowalczyk, która od dawna podejrzewała Norwegów o takie praktyki.
- Ludzie mówią o czymś, o czym nie mają pojęcia. Stwarzane jest wrażenie, że robimy coś złego – broni się Johaug i przyznaje, że... sama brała leki na astmę, mimo że nigdy nie cierpiała na tę chorobę!
- Przyjmowałam je, gdy miałam problemy z górnymi drogami oddechowymi – powiedziała wprost podczas spotkania z norweskimi dziennikarzami na obozie przygotowawczym w Livigno. Johaug stoi na stanowisku, że nie daje jej to żadnej przewagi nad rywalkami. - Nie mamy nic do ukrycia, te oskarżenia o doping bardzo mnie bolą, czuję się rozczarowana – stwierdziła, odnosząc się do podejrzeń narosłych wobec norweskiej kadry.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: