SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Therese Johaug zapłaci dyskwalifikacją za błąd lekarza bo ten był... roztargniony?!

Therese Johaug zapłaci dyskwalifikacją za błąd lekarza bo ten był... roztargniony?!

08.01.2017, godz. 12:57
Therese Johaug
Therese Johaug podczas konferencji prasowej foto: EAST NEWS

Afera dopingowa wokół Therese Johaug staje się coraz bardziej kuriozalna! Przed Norweską Agencją Antydopingową swoje zeznania złożył bowiem lekarz najlepszej biegaczki narciarskiej świata. I jak się okazuje, facet podał Norweżce niezdozwoloną substancję bo... był roztargniony. Ktoś w to jeszcze wierzy?

Norwegia żyje procesem wokół Johaug. Biegaczka wciąż liczy na ujak najlepszy niewinnienie i chociaż grozi jej jedynie 14 miesięcy dyskwalifikacji, jej sztab dalej walczy o jak najłagodniejszy wyrok. Teraz do gry wszedł były lekarz norweskiej kadry, Fredrik Bendiksen, który zeznał, że chociaż wiedział o clostebolu w kremie na oparzenia ust, to jednak... nie skojarzył tej substancji z dopingiem! Ot, był zmęczony i przydarzył mu się niewinny błąd w sztuce. I żeby tego było mało, podał nawet trzy powody, dlaczego akurat wówczas nie myślał racjonalnie. Gotowi? Bo to jest naprawdę dobre!

1. Choroba w rodzinie. Musiał opuścić obóz kadry Norwegii wcześniej niż planował.

2. Kontuzja Hansa Christera Holunda. Biegacz trafił do szpitala. Bendiksen musiał go odwiedzać.

3. Konferencja prasowa (!). Bendiksen miał być zajęty tłumaczeniami, dlaczego cała narciarska Skandynawia choruje na astmę.

Dokładnie to usłuszała od byłego lekarza kadry norweska agencja antydopingowa. Czy strategia rżnięcia głupa okaże się skuteczna? Dowiemy się 25-27 stycznia, gdy ruszy rozprawa Johaug. Tam swoją linię obrony przedstawi też sama sportsmenka.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: