SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Thomas Morgenstern wychowuje nową gwiazdę skoków! Trenuje córeczkę [WIDEO]

Thomas Morgenstern wychowuje nową gwiazdę skoków! Trenuje córeczkę [WIDEO]

23.02.2017, godz. 11:32
Thomas Morgenstern
Reprezentant Austrii w skokach narciarskich Thomas Morgenstern. foto: EAST NEWS

Thomas Morgenstern zakończył karierę jako 27-latek. Do takiej decyzji zmusiły go groźne upadki, których w trakcie swojej przygody ze skokami narciarskimi, zaliczył przynajmniej kilka. Mimo takich wspomnień "Morgi" nie stracił zapału i wychowuje już swoją następczynię. Pochwalił się filmikiem, na którym trenuje z czteroletnią córeczką.

Thomas Morgenstern miał tylko dwadzieścia siedem lat, gdy podjął decyzję, która zasmuciła wszystkich kibiców skoków narciarskich w Austrii. Postanowił zakończyć karierę jako wciąż młody zawodnik. Do takiej decyzji zmusił go kolejny upadek. Na skoczni w Kulm doznał urazu głowy i płuc. Miał także problemy z pamięcią. Po rzuceniu skoków, "Morgi" skupił się na życiu rodzinnym. Czteroletnia córeczka Lilly jest oczkiem w głowie tatusia. Co więcej, odziedziczyła po ojcu pasję do sportu. Wraz z nim odbywa treningi charakterystyczne dla skoczków narciarskich.

Morgenstern w swojej zbyt krótkiej karierze wygrał w zasadzie wszystko. Trzy razy zostawał mistrzem olimpijskim. Austriak ma na koncie także osiem tytułów mistrza świata. Dwukrotnie wygrywał Kryształową Kulę za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do indywidualnych sukcesów dołożył również trzy drużynowe mistrzostwa świata w lotach.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: