Justyna Kowalczyk

Autor: East News Justyna Kowalczyk

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk wspięła się po raz ostatni

2016-01-10 21:04

Justyna Kowalczyk zmierza ku końcowi kariery, w Tour de Ski było ją i tak stac na zajęcie 23. miejsca. Zmagania kończył morderczy podbieg na Alpe Cermis, kiedyś specjalność naszej mistrzyni. Kto wygrał w całym cyklu TdS?

Niemal przez cały turniej Tour de Ski liderką rywalizacji kobiet była Ingvild Oestberg. Po sobotnim biegu na 10 km stylem klasycznym jeszcze powiększyła przewagę nad Therese Johaug - do 38 sekund. A jednak faworytka imprezy skontrowała na ostatnim etapie. Wygrała noworoczny turniej po raz drugi.

Już na płaskim odcinku niedzielnego biegu pościgowego na 9 km "łyżwą" Johaug doszła rywalkę, a podczas "wspinaczki" pod wzgórze Alpe Cermis wręcz ją zmiażdżyła. Co ciekawe, dzień wcześniej ostateczne zwycięstwo koleżanki przewidywała Oestberg.

Justyna Kowalczyk ukończyła swój ostatni występ w TdS na 23. miejscu. Nie forsowała tempa w końcowych biegach. W niedzielę jej bieg śledził na własne oczy brat, specjalista chorób serca. Na szczęście nie doszło do zasłabnięcia na trasie, inaczej niż przed rokiem.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet: 1. T. Johaug; 2. I. Oestberg +2.10,09 min; 3. H. Weng (wszystkie Norwegia) +3.13,9; ...23. J. Kowalczyk +14.45,0