Justyna Kowalczyk

Autor: Eastnews Justyna Kowalczyk, Tour de Ski 2015

Tour de Ski. Niedościgniona Bjoergen, Kowalczyk spadła na szóste miejsce [WYNIKI]

2015-01-08 17:37

Kto dogoni Marit Bjoergen w tegorocznym Tour de Ski? Chyba nie ma takiej biegaczki. Norweżka znów okazała się najlepsza, tym razem w biegu na dochodzenie na 15 kilometrów. Szóste miejsce zajęła Justyna Kowalczyk, która na trasę wybiegła broniąc czwartego miejsca.

Bjoergen nie pozostawia złudzeń rywalkom w tegorocznym TdS. Norweżka wygrała wszystkie pięć etapów. W czwartek zdominowała bieg pościgowy na 15 kilometrów, wyprzedzając rodaczki Heidi Weng o 1.58,8 sekundy oraz There Johaug o 2.51,4 sekundy. Kowalczyk nie utrzymała czwartego miejsca i ostatecznie na metę przybiegła jako szósta zawodniczka. Do Bjoergen straciła 4.46,7 sekundy.