SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni. Austriacy chwalą i boją się fenomenalnego Stocha

Turniej Czterech Skoczni. Austriacy chwalą i boją się fenomenalnego Stocha

02.01.2017, godz. 21:30
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: EAST NEWS

Kamil Stoch znów odzyskał radość ze skakania i wrócił do formy. Na półmetku Turnieju Czterech Skoczni jest liderem klasyfikacji generalnej, a austriackie media zastanawiają się nad jego wielkim odrodzeniem. Nie mogą uwierzyć, że Stoch znów fruwa!

Kamil Stoch nie wygrał jeszcze konkursu w tej edycji Turnieju Czterech Skoczni, ale dwa drugie miejsca i wysoki dorobek punktowy zrobiły z niego lidera imprezy. Kolejne zawody odbędą się w Innsbrucku. Nic dziwnego, że przed środowym konkursem formą Polaka mocno zainteresowały się austriackie media. Obawiają się Stocha, który ich zdaniem jest w życiowej formie i może pokonać faworyta Austriaków, czyli Stefana Krafta.

- Pracujący z Horngacherem polski skoczek odzyskał siłę, jest zdolny do wszystkiego! Może wygrać ten turniej, czyli powtórzyć sukces Adama Małysza z sezonu 2000/01 - przypomina austriacki sport.oe24.at. Portal "nachrichten.at" również komplementuje naszego skoczka, ale przede wszystkim skupia się na trenerze biało-czerwonych, który odbudował Stocha: " Co się stało, że po dwóch słabych latach Stoch znowu fruwa? Tego nie wie nikt, a Horngacher tylko tajemniczo się uśmiecha i... nie zdradza szczegółów. To Austriak odbudował potęgę polskich skoków narciarskich" - napisano.

Czy Stoch będzie nas zachwycał wspaniałymi skokami w dalszej części Turnieju Czterech Skoczni? Już we wtorek o godz. 14:00 sprawdzi się podczas kwalifikacji. Główny konkurs w środę.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: