Sport inne sporty sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch drugi w Ga-Pa! Kapitalny występ Polaków

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch drugi w Ga-Pa! Kapitalny występ Polaków

01.01.2017, godz. 16:21
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem 2016 foto: Marek Zieliński/Super Express

Fantastycznie układa się dla nas ten 65. Turniej Czterech Skoczni. Po drugim miejscu w Oberstdorfie Kamil Stoch zajął taką samą pozycję w Garmisch-Partenkirchen i wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji generalnej całego cyklu TCS! W pierwszej dziesiątce konkursu znaleźli się też Piotr Żyła i Maciej Kot.

Cóż to było za popołudnie w Garmisch-Partenkirchen! Polacy po raz kolejni potwierdzili, że w tym sezonie są w niesamowicie wysokiej formie. A przede wszystkim pokazał to Kamil Stoch, który już w Oberstdorfie zajął drugie miejsce, a teraz powtórzył ten wyczyn w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Polski mistrz olimpijski z Soczi po pierwszej serii był piąty, ale w rundzie finałowej niewiarygodnie odpalił. Skoczył aż 143 metry (tylko o 0,5 metra od rekordu skoczni Simona Ammana) i awansował na 2. miejsce. Pozycję lidera obronił Norweg Daniel Andre Tande, który utrzymał wysoką przewagę nad resztą stawki, jaką zapewnił sobie pierwszą próbą.

Drugie miejsce Stocha oznacza, że Polak wyprzedził Stefana Krafta i został liderem klasyfikacji generalnej cyklu TCS! Ale jego dokonania to nie jedyny powód do zadowolenia. W czołowej dziesiątce konkursu w Ga-Pa znaleźli się też Piotr Żyła, który skończył na 6. miejscu i Maciej Kot, który uplasował się tuż za kolegą z reprezentacji.

Oby więcej takich konkursów w wykonaniu biało-czerwonych! Najbliższa okazja już w środę, kiedy zawodnicy rywalizować będą w austriackim Innsbrucku.