SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch UPADŁ w Innsbrucku! Co stało się Polakowi?

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch UPADŁ w Innsbrucku! Co stało się Polakowi?

04.01.2017, godz. 14:13
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: AP

Kamil Stoch i polscy kibice przeżyli chwile grozy podczas serii próbnej przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Przy lądowaniu po skoku treningowym dwukrotny mistrz olimpijski upadł i mocno się poobijał. Długo nie wiadomo było czy lider klasyfikacji generalnej wystartuje w środę.

Kamil Stoch w serii próbnej przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni okazał się najlepszy. Podczas lądowania miał jednak sporo problemów. Lider klasyfikacji generalnej cyklu zahaczył nartą o nartę, jedna z nich się wypięła, i stracił równowagę. Nasz najlepszy skoczek długo nie podnosił się z zeskoku, a gdy w końcu go opuścił od razu trafił pod opiekę lekarzy. Portal skijumping.pl podał, że dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi odczuwa poważny ból ramienia.

Robert Błoński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", napisał na Twitterze, że chodzi dokładniej o bark i obojczyk. Stoch bardzo długo znajdował się pod opieką lekarzy. Niepewność narastała, a z polskiego obozu nie mieliśmy żadnych komunikatów. W pewnym momencie wydawało się, że Kamil wycofa się z rywalizacji. Po kilkudziesięciu minutach informację, która zrzuciła kamień z serca kibiców nad Wisłą przekazał Adam Małysz. - Kamil skacze - powiedział krótko "Orzeł z Wisły", cytowany przez Roberta Błońskiego na Twitterze.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: