SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni: Prawie 8 milionów widzów oglądało triumf Kamila Stocha

Turniej Czterech Skoczni: Prawie 8 milionów widzów oglądało triumf Kamila Stocha

09.01.2017, godz. 16:04
Turniej Czterech Skoczni, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch
foto: EAST NEWS

65. Turniej Czterech Skoczni był bardzo udany dla polskich skoczków. Triumfatorem całego cyklu okazał się Kamil Stoch, a zwycięstwo zapewnił sobie w piątkowych zawodach w Bischofshofen. Finałowy pojedynek oglądała rekordowa liczba widzów, ponieważ tego popołudnia kanały TVP1 oraz Eurosportu wybrało aż 7,87 mln widzów.

Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni na długo zapadnie w pamięci polskich kibiców, a wszystko za sprawą podopiecznych Stefana Horngachera. Ci dostarczyli nam niesamowitych emocji potwierdzając bardzo dobrą dyspozycję w tym sezonie. 16 lat po triumfie w całym cyklu Adama Małysza jego osiągnięcie powtórzył Kamil Stoch, który zwycięstwo zapewnił sobie w piątkowych zawodach w Bischofshofen, gdzie nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. Świetnie spisali pozostali Polacy, ponieważ Piotr Żyła zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej TCS, a czwarte Maciej Kot, co tylko pokazuje, że podczas najbliższych zawodów w Wiśle i Zakopanem nasi skoczkowie będą walczyli o czołowe lokaty.

Piątkowy konkurs kończący Turniej Czterech Skoczni, który odbył się 6 stycznia o godzinie 16:45 przyciągnął przed telewizory średnio 7,87 mln widzów. Składa się na to 6,91 mln osób, które śledziło triumf Stocha w TVP1 oraz 955 tys. w Eursporcie - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, które zostały opracowane przez portal wirtualnemedia.pl. Patrząc na wyniki osiągane przez polskich skoczków od początku sezonu, a szczególnie po fenomenalnym TCS w ich wykonaniu można zakładać, że konkursy w Wiśle i Zakopanem śledzić wspólnie z najbliższymi będzie rekordowa liczba fanów, ponieważ o biletach praktycznie już nie ma w kasach!

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: