SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Urodzinowe święto Kamila Stocha. Polski mistrz kończy 30 lat!

Urodzinowe święto Kamila Stocha. Polski mistrz kończy 30 lat!

25.05.2017, godz. 14:25
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: AP

25 maja to wyjątkowy dzień dla naszego wybitnego skoczka narciarskiego. To właśnie dziś Kamil Stoch obchodzi swoje 30. urodziny! W tym wyjątkowym dniu życzymy polskiemu mistrzowi wielu kolejnych sukcesów, oraz przede wszystkim złota (i to nie jednego!) zimowych igrzysk olimpijskich w PjongCzang.

Kamil Stoch urodził się 25 maja 1987 w Zakopanem i już od najmłodszych lat przejawiał wielkie zainteresowanie sportem. Jako mały chłopiec zaczął skakać na nartach, co z czasem stało się jego wielką pasją. Orzeł z Zębu w kolejnych latach awansował do pierwszej reprezentacji Polski, stał się jej ważnym ogniwem, a później w końcu liderem.

Wielkie poświęcenie i ciężka praca przyniosły efekty, bo Stoch to dwukrotny złody medalista igrzysk olimpijskich z Soczi (2014), dwukrotny mistrz świata (z Val di Fiemme w 2013 roku indywidualnie i Lahti w 2017 roku drużynowo), a ponadto także zwycięzca Pucharu Świata 2013/14. W minionym sezonie wywalczył też jedyne trofeum, którego nie miał jeszcze w swojej kolekcji - wygrał Turniej Czterech Skoczni - a w zawodach w Planicy ustanowił rekord Polski w długości lotu (251,5 metra).

Dziś kończy 30 lat, a dla wielu sportowców jest to wiek zaawansowany. Miejmy jednak nadzieję, że Stoch utrzyma wysoką formę w najbliższych latach. A przynajmniej do 2018 roku, kiedy to odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w PjongCzang. Z okazji urodzin życzymy naszemu mistrzowi wszystkiego co najlepsze i spełnienia tych marzeń, które jeszcze nie zostały spełnione. Sto lat!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
Znajdź nas: