SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Wielkie pijaństwo w Oslo. Znaleziono tysiące butelek po wódce

Wielkie pijaństwo w Oslo. Znaleziono tysiące butelek po wódce

14.03.2017, godz. 09:51
Puchar Świata w Oslo
Puchar Świata w Oslo foto: EAST NEWS

W norweskim Oslo odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym. Rywalizowali skoczkowie, rozegrano też liczne zawody w biegach narciarskich, ale gwiazdy narzekały, że nie dopisali kibice. Jak się okazuje, było ich mnóstwo. Zamiast podziwiać sportowców, masowo pili alkohol.

Kibice od lat piją alkohol podczas mroźnych konkursów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym. Można zrozumieć, że ujemne temperatury wymagają dodatkowego rozgrzania, ale to, co działo się w Oslo, przekroczyło wszelkie granice! Organizatorzy imprezy stwierdzili, że w tym roku fani przeszli samych siebie. W okolicach Holmenkollen, gdzie rywalizowali sportowcy, znaleziono tysiące butelek po wódce. Ich sprzątniecie było istnym koszmarem. Były dosłownie wszędzie.

"Jeszcze nigdy nie znaleźliśmy tylu pustych opakowań po alkoholu! Co roku zbieraliśmy dużo puszek po piwie, ale tym razem doszło do apogeum pijaństwa. Wszędzie walały się butelki po wódce" - tak opisała wydarzenia firma Ruter, operator komunikacji miejskiej w Oslo.

Nic dziwnego, że podczas biegów narciarskich nie dopisała "zmęczona" publiczność. Sama Marit Bjoergen narzekała na frekwencję, ale gdy dowiedziała się o wielkiej imprezie kibiców, szybko zrozumiała ich sytuację. Warto zaznaczyć, że podczas skoków polscy fani tłumnie dopingowali biało-czerwonych :).

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: