SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Wielkie zarobki najlepszego polskiego skoczka. Zgarnął milion STOch [GALERIA]

Wielkie zarobki najlepszego polskiego skoczka. Zgarnął milion STOch [GALERIA]

28.03.2017, godz. 02:00
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto:

Pobił nie tylko polski rekord długości skoku, ale i zarobków. Kamil Stoch (30 l.), drugi skoczek PŚ, drużynowy mistrz świata i triumfator Turnieju Czterech Skoczni, kończy sezon 2016/2017 w glorii milionera. Jak obliczył "Super Express", jego premie dochodzą do 1,1 mln złotych.

Gdyby premiowano jedynie Puchar Świata, Stoch wzbogaciłby się o 746 000 złotych. Tym razem jednak Kamil odnosił sukcesy nie tylko w walce o Kryształową Kulę.

Dostał też osobne nagrody od organizatorów za triumf w Turnieju Czterech Skoczni (20 000 euro), drugie miejsce w cyklu Raw Air (30 000 euro), drużynowe złoto i 4. miejsce indywidualnie w MŚ w Lahti (łącznie 16 000 franków szwajcarskich). Do tego doszły regulaminowe bonusy za wyniki w MŚ - z Ministerstwa Sportu (27 600 zł) i Polskiego Związku Narciarskiego (20 500 zł).

Do podobnie dużych pieniędzy jak obecnie Kamil zbliżył się w 2014 roku. Wtedy wywalczył dwa złota olimpijskie i zgarnął Kryształową Kulę PŚ, a bilans jego nagród wyniósł ok. 900 tys. złotych. Teraz Stoch po raz pierwszy przekroczył sumę siedmiocyfrową.

Kamil i spółka mają za sobą najlepszy sezon w historii polskich skoków, przede wszystkim - choć nie tylko - ze względu na sukcesy drużynowe. Skoczkowie obiecują, że nie powiedzieli ostatniego słowa i chcą zgarnąć więcej za rok. Następny sezon, z igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu, może więc przynieść Kamilowi i jego kolegom jeszcze większe profity finansowe.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: