SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Zaczęli wybudzać Karolinę Riemen-Żerebecką [ZDJĘCIA]

Zaczęli wybudzać Karolinę Riemen-Żerebecką [ZDJĘCIA]

22.03.2017, godz. 07:12
Zaczęli wybudzać Karolinę
Lekarze wybudzają ze śpiączki Karolinę Riemen-Żerebecką. Po wypadku na treningu narciarka ski crossowa była w śpiączce od tygodnia foto: Super Express

Karolina Riemen-Żerebecka (29 l.) od czwartku przebywa nieprzytomna w szpitalu w Grenadzie w Andaluzji. Po upadku w treningowym przejeździe na trasie skicrossu jej stan jest ciężki, ale wciąż stabilny. I pojawiła się nowa okoliczność.

- Jej parametry życiowe unormowały się, a dzięki temu lekarze mogli zacząć proces wybudzania pacjentki ze śpiączki farmakologicznej - powiedział nam dr Stanisław Szymanik, przebywający w Hiszpanii lekarz Polskiego Związku Narciarskiego. - Nie wiadomo, ile potrwa wybudzanie. Może dwa dni, może pięć, może jeszcze inaczej. Przy urazach czaszkowo-mózgowych trzeba pozwolić działać czasowi. Nie sposób też przewidzieć, kiedy zawodniczka będzie w stanie wrócić do kraju.

Polskiej narciarce towarzyszy w szpitalu mąż i trener Tomasz Żerebecki. PZN zarezerwował mu hotel w pobliżu szpitala, przedłużył okres wynajęcia samochodu i wykupił otwarte bilety lotnicze.

Zdaniem doktora Szymanika Polka jest pod bardzo dobrą, w pełni profesjonalną opieką medyczną w placówce, która specjalizuje się w urazach.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: