SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Ze skoczni do... pociągu! Były rywal Adama Małysza został maszynistą [ZDJĘCIE]

Ze skoczni do... pociągu! Były rywal Adama Małysza został maszynistą [ZDJĘCIE]

24.01.2017, godz. 17:44
Matti Hautamaeki został maszynistą
foto: Twitter

Matti Hautamaeki był przed laty znakomitym skoczkiem narciarskim. Zdobywał medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy Pucharu Świata i jak równy z równym rywalizował z Adamem Małyszem. Po zakończeniu kariery postanowił jednak zmienić branżę. W przeciwieństwie do wielu dawnych kolegów ze skoczni nie został trenerem czy ekspertem telewizyjnym, a... maszynistą!

Cztery medale mistrzostw świata, cztery medale igrzysk olimpijskich, dwa miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata czy druga lokata w Turnieju Czterech Skoczni - na początku XX wieku Matti Hautamaeki należał do absolutnej światowej czołówki skoków narciarskich. Fin zakończył karierę dość wcześnie, bo w wieku zaledwie 31 lat. Po nieudanym sezonie 2011/2012 powiedział "dość" i wydawało się, że mając na uwadze niezwykle bogate doświadczenie jest naturalnym kandydatem na trenera lub eksperta telewizyjnego.

Hautamaeki postanowił jednak wybrać ścieżkę zupełnie inną niż większość jego dawnych kolegów ze skoczni. Oddał się swojej pasji, jaką jest... prowadzenie pociągu! 35-latek ukończył specjalny kurs i został maszynistą w VR - narodowym przewoźniku w Finlandii.

- Prowadzę teraz normalne życie. Nie sądzę, by na ulicach ktokolwiek mnie rozpoznawał - przyznał Hautamaeki, który ze swojej pracy jest najwyraźniej bardzo zadowolony. A poniżej możecie zobaczyć jak pracuje były drużynowy mistrz świata z 2003 roku!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: