SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis 28. urodziny Agnieszki Radwańskiej. Tak zmieniała się przez lata [GALERIA]

28. urodziny Agnieszki Radwańskiej. Tak zmieniała się przez lata [GALERIA]

06.03.2017, godz. 19:03
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska sesja dla Lexusa foto:

Agnieszka Radwańska 6 marca 2017 roku świętuje 28. urodziny! Choć najlepsza polska tenisistka weszła w nowy sezon z małymi problemami, to od lat raczy nas piękną grą i licznymi sukcesami. Na korcie zarobiła już gigantyczne pieniądze! Wciąż jednak marzy o wygraniu Wielkiego Szlema. Czy w tym roku się uda? Zobaczcie, jak Radwańska zmieniła się od początku kariery.

Agnieszka Radwańska urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie. Już jako juniorka zapowiadała się na znakomitą tenisistkę. Wygrała chociażby młodzieżowy Wimbledon. W następnych latach potwierdziła swoją klasę. Niesamowicie się rozwinęła i na dobre weszła do ścisłej czołówki rankingu! Ma dopiero 28 lat, a już triumfowała w 20 turniejach cyklu WTA.

Na pewno najcenniejszym trofeum w jej dorobku jest to, otrzymane za wygraną w Singapurze. W finale mistrzostw WTA Finals w 2015 roku pokonała Petrę Kvitovą. Prestiżowe były także triumfy Radwańskiej: w Miami (2012 - w finale pokonała Marię Szarapową), a także dwa w Pekinie (2011 i 2016).

Polka, gdy będzie zdmuchiwać świeczki z tortu na swoje 28. urodziny, z pewnością życzyć sobie będzie zwycięstwa w turnieju Wielkiego Szlema. Wciąż nie wiedzie jej się na najważniejszych imprezach. Najbliżej wygranej była w 2012 roku, ale w finale Wimbledonu musiała uznać wyższość Sereny Williams.

Na korcie Radwańska zarobiła już ponad 26 milionów dolarów.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: