SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska dostała lanie od przyjaciółki, teraz czas na wakacje [ZDJĘCIA]

Agnieszka Radwańska dostała lanie od przyjaciółki, teraz czas na wakacje [ZDJĘCIA]

31.10.2016, godz. 07:47
Agnieszka Radwańska, Angelique Kerber_1pub
Agnieszka Radwańska, Angelique Kerber foto:

Agnieszka Radwańska (27 l.) nie zdołała ponownie wygrać kończących sezon WTA Finals w Singapurze. W półfinale była wyraźnie gorsza od swojej przyjaciółki, reprezentującej Niemcy liderki rankingu Andżeliki Kerber (28 l.). - Angie na wszystko miała odpowiedź - powiedziała Polka po przegranym 2:6, 1:6 spotkaniu.

Radwańska popełniała zaskakująco dużo błędów. Przeciwko znanej z genialnej defensywy Kerber starała się grać agresywnie, ale źle wybierała momenty ataku i nie potrafiła kończyć ważnych wymian. Słabo też serwowała, wygrała zaledwie jednego gema przy własnym podaniu.

- Andżelika grała bardzo solidnie. To dlatego jest najlepsza na świecie. Wszystko wracało na moją stronę - powiedziała Agnieszka. - Na początku mecz był dość zacięty, ale w tych wyrównanych gemach nie potrafiłam wygrywać kluczowych piłek i nagle wszystko potoczyło się w jedną stronę. Angie niczego nie daje ci za darmo i wszystko trzeba samemu wywalczyć.

Polka w Singapurze zarobiła 497 tys. dolarów i obroniła 3. pozycję w rankingu. Teraz wraca do kraju, gdzie chce spędzić urlop.

- To był z pewnością dobry sezon w moim wykonaniu - powiedziała. - Znów awansowałam do WTA Finals, a do tego po raz pierwszy w karierze skończę rok na 3. miejscu w rankingu. Wygrałam w tym roku trzy turnieje, w tym dużą imprezę w Pekinie, więc nie mogę narzekać. Teraz trzy tygodnie urlopu. Chyba będę wypoczywać w polskich górach - dodała Radwańska.

W finale WTA Finals pogromczyni Polki Kerber nie zdołała postawić się Dominice Cibulkovej, która dość zaskakująco wygrała 6:3, 6:4.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: