Sport inne sporty tenis WTA Eastbourne. Radwańska łatwo ograła Bouchard i jest w ćwierćfinale!

WTA Eastbourne. Radwańska łatwo ograła Bouchard i jest w ćwierćfinale!

22.06.2016, godz. 17:32
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pokonała Eugenie Bouchard w dwóch setach (6:3, 6:3) i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Eastbourne. Polska tenisistka miała znaczną przewagą nad rywalką od pierwszej do ostatniej piłki meczu. Pokazała, że przed Wimbledonem jej forma rośnie. Z kim Radwańska zagra w ćwierćfinale? Czeka ją trudna przeprawa.

Mecz Agnieszka Radwańska - Eugenie Bouchard potoczył się tak, jak wiele innych pojedynków z udziałem Polki. Jej rywalki często stawiają na siłowe zagrania i spychają krakowiankę do defensywy. Na szczęście "Isia" uwielbia taką grę. Podpuszcza rywalki, gania je po korcie. Doprowadza do takiego momentu w secie, w którym przeciwniczka traci cierpliwość i zaczyna wyrzucać proste piłki. Tak robiła Kanadyjka. Na początku obu partii szła z Polką łeb w łeb, a później oddawała gemy za darmo. Nawet na moment nie zagroziła Radwańskiej.

Z kim Polka zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Eastbourne? Czeka ją mecz ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą.

Radwańska - Bouchard: 6-3, 6-3

KONIEC! Radwańska pokonała Bouchard w dwóch setach (6:3, 6:3) i zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Eastbourne! Tam czeka już Cibulkova. Będzie ciekawy mecz!

5:3 - Frustracja Kanadyjki wychodzi na korcie jeszcze bardziej! Praktycznie podarowała swojego gema serwisy Polce, która jest blisko ćwierćfinału!

4:3 - Bouchard zaczyna strzelać po autach. Radwańska uwielbia grać z takimi rywalkami. Męczy je wymianami, wszystko broni, a przeciwniczki tracą cierpliwość. Taką sytuację obserwujemy teraz w postawie Kanadyjki.

3:3 - Kanadyjka utrzymała własne podanie i wyrównała wynik w drugim secie.

3:2 - To będzie chyba set przełamań... Teraz to Kanadyjka przełamała naszą zawodniczkę. Radwańska dzielnie się broniła, ale przy 30:40 zaserwowała zbyt lekko. Z takiej piłki Bouchard nie mogła nie trafić.

3:1 - Kolejne przełamanie dla Polki! W tym gemie miała na to aż dwie szanse. Wykorzystała tę ostatnią, podpuszczając rywalkę do gry pod siatką. Tam Kanadyjka nie czuje się komfortowo.

2:1 - Ufff. Ciężki to był gem. Radwańska musiała bronić trzech break-pointów, ale zrobiła to wyśmienicie. Swój owocny wysiłek zwieńczyła forhendem po linii.

1:1 - PRZEŁAMANIE POWROTNE! Wydawało się, że Bouchard ma tego gema pod kontrolą przy stanie 40:15. Polka wygrała jednak cztery piłki z rzędy i szybko skasowała stratę breaka.

0:1 - Jednak drugą rozpoczęła fatalnie, bo od straty własnego podania.

Tak Polka zakończyła pierwszą partię:

SET DLA RADWAŃSKIEJ! Polka po raz drugi przełamała Kanadyjkę i wygrała pierwszą partię 6:3!

5:3 - Na szczęście Radwańska również prezentuje znakomity serwis i odpłaciła się rywalce swoim gemem wygranym do zera. Triumf w pierwszym secie już blisko.

4:3 - Wreszcie Bouchard pokazała, że umie porządnie serwować. Nie dała krakowiance żadnych szans, wygrywając gem "na sucho". Oby ta forma była chwilowa. Jeśli tak będzie podawać przez resztę meczu, "Isia" będzie mieć duży problem.

4:2 - Pierwsze podanie Polki funkcjonuje na poziomie 70 procent. Dzięki tej skuteczności Radwańska tak łatwo wygrywa swoje gemy serwisowe. Teraz do 15.

3:2 - Odrobinę zabrakło Radwańskiej, aby doprowadzić do kolejnej równowagi przy podaniu Bouchard. Wyrzuciła bekhend po linii. Najważniejsze jest jednak to, że Kanadyjka nie ma łatwych gemów przy swoim podaniu. Musi walczyć o każdą piłkę.

3:1 - Fantasycznie na razie gra "Isia". Gania rywalkę po korcie, przez co Bouchard nie może rozwinąć skrzydeł. Najbardziej lubi mocno strzelać z końcowej linii. Dobrze, że Polka blokuje jej tę możliwość, a sama pewnie serwuje.

2:1 - PRZEŁAMANIE! Tym razem Polka nie pozwoliła rywalce na skuteczną obronę. Przy pierwszej okazji huknęła z returnu i zgarnęła breaka!

1:1 - Delikatne problemy miała Polka przy swoim pierwszym gemie serwisie. Przy stanie 30:30 wybroniła się jednak asem, a później pewnie dokończyła gema.

0:1 - Mogło być pięknie już na otwarcie meczu. Radwańska miała dwa break-pointy. Niestety ich nie wykorzystała. Rywalka wygrała cztery piłki z rzędu i objęła prowadzenie.

ZACZYNAMY! Serwuje Kanadyjka.

Tenisistki są już na korcie. Zaczynają rozgrzewkę.

Wozniacki przegrała w trzech setach! Niedługo zobaczymy na korcie Radwańską i Bouchard.

Dobiegł seta dopiero pierwszy set meczu poprzedzającego występ Radwańskiej. Woźniacki wygrała 6:4. Spotkanie jest zacięte

Jak na złość mecz Puig - Woźniacki jest niezwykle wyrównany. Wygląda na to, że Radwańska na swój występ jeszcze sobie poczeka i to całkiem długo...

Niestety, musimy uzbroić się w cierpliwość. Przez opady deszczu opóźniło się spotkanie Puig - Woźniacki, poprzedzające rywalizację Radwańska - Bouchard. "Isia" swój mecz zacznie najwcześniej o... 15:00

Witamy w relacji na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Eugenie Bouchards na WTA Eastbourne. Czy "Isia" udowodni, że jest w dobrej formie i jej przygotowania do Wimbledonu idą pomyślnie? Przekonaj się, śledząc relację na żywo na sport.se.pl!
False 2868 True 1 2016-06-22 13:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora