SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Tie Break Tens: Radwańska nie weszła do finału. Przegrała w 10 minut!

Tie Break Tens: Radwańska nie weszła do finału. Przegrała w 10 minut!

05.05.2017, godz. 07:54
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: AP

Agnieszka Radwańska brała udział w wyjątkowym turnieju. W Madrycie osiem znakomitych tenisistek rywalizowało w niecodziennej formule. Rozgrywane były super tie-breaki (do 10 punktów), a mecze trwały zaledwie kilkanaście minut. Z imprezą Tie Break Tens Polka pożegnała się w półfinale.

Agnieszka Radwańska zdołała wejść do najlepszej czwórki turnieju, pokonując faworytkę gospodarzy - Hiszpankę Garbine Muguruzę (10:5). Isia zrobiła to w niesamowitym stylu. Wydawało się, że przy stanie 1:5 może już tylko myśleć o następnym turnieju, lecz Polka zabrała się do roboty, wygrała aż dziewięć punktów z rzędu i awansowała do półfinału!

Pojedynek o finał przegrała jednak z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Rywalka Radwańskiej tylko na początku super tie-breaka nie mogła odskoczyć z wynikiem. Wyrównana walka toczyła się do stanu 3:3, później Kuzniecowa pokazała klasę. Polce nie pomogła nawet obrona trzech piłek meczowych. Ostatecznie to Rosjanka wygrała 10:6 i znalazła się w finale, w którym musiała uznać wyższość Rumunki Simone Halep.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: