Agnieszka Radwańska, Wimbledon

Agnieszka Radwańska nie zostawiła złudzeń Magdzie Linette i gra dalej w US Open

2015-09-02 23:45

Agnieszka Radwańska jest w 3. rundzie US Open! Nasza najlepsza tenisistka była górą w polskim pojedynku i pokonała Magdę Linette w dwóch setach (6-3, 6-2). Młoda poznanianka miała swoje dobre momenty, ale na dłuższą metę nie była w stanie nawiązać rywalizacji z krakowianką. Z kim zagra Agnieszka Radwańska w kolejnej rundzie? Czeka ją ciężka przeprawa z faworytką gospodarzy!

Polski mecz 2. rundy US Open Agnieszka Radwańska - Magda Linette zakończył się zgodnie z przewidywaniami. Faworyzowana krakowianka świetnie ropoczęła spotkanie, głównie za sprawą... swojej pozycji w tenisowym świecie! Młoda poznanianka była wyraźnie spięta i przytłumiona faktem, że przyszło jej grać z tak dobrą i utytułowaną rywalką.

Agnieszka Radwańska zagra w 3. rundzie US Open

W pierwszych czterech gemach pierwszego seta Linette ugrała zaledwie trzy punkty! Po tym dramatycznym początku na chwilę się otrząsnęła, jednak Radwańska szybko dopięła swego i wyszła na prowadzenie w meczu. W drugiej partii Linette także miała swoje przebłyski, ale to wynikało z jej niezwykle agresywnego nastawienia. Taka taktyka była oczywiście zrozumiała. Aby mieć szanse z lepszą rywalką, musiała liczyć na łut szczęścia.

Tego wiele jednak nie było. 32 niewymuszone błędy, przy dobrej grze Radwańskiej, to był wyrok. Krakowianka w drugiej partii oddała tylko dwa gemy i zasłużenie awansowała do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Amerykanką Madison Keys (19).