SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska OBRAŻONA przez agenta Marii Szarapowej! To czeladniczka

Agnieszka Radwańska OBRAŻONA przez agenta Marii Szarapowej! To czeladniczka

22.04.2017, godz. 20:01
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: AP

Maria Szarapowa za kilka dni wróci do rywalizacji po dyskwalifikacji za doping, co wzbudza coraz większe emocje. Agent rosyjskiej tenisistki właśnie obraził Agnieszkę Radwańską i Karolinę Woźniacką, bo te odważyły się skrytykować decyzję organizatorów turnieju WTA w Stuttgarcie przyznającej Szarapowej "dziką kartę" (przepustka do gry w turnieju głównym  mimo zbyt niskiej pozycji w rankingu). Co powiedziała Radwańska? I jakimi słowami została obrażona przez menedżera Rosjanki?

Maria Szarapowa po wpadce dopingowej (lek meldonium) nie grała w turniejach przez 15 miesięcy, przez co wypadła z notowania WTA. Gwiazda z Rosji dostaje teraz "dzikie karty", dzięki którym może grać w turniejach głównych. Tak będzie w Stuttgarcie, gdzie rywalizacja rozpocznie się już za kilka dni. Zapytana o to Agnieszka Radwańska, przyznała, że nie zgadza się z decyzjami przyznającymi Szarapowej "dzikie karty". Argumentowała, że powinni z niej korzystać tenisiści wracający do turniejowego cyklu po ciężkich kontuzjach czy chorobach, a nie dopingowicze. - Gdyby to ode mnie zależało, nie dałabym Szarapowej "dzikiej karty" - powiedziała Radwańska. Polka dodała też, że Rosjanka nie powinna dostać przepustki do europejskich Szlemów - Roland Garros i Wimbledonu (decyzje w tej sprawie mają zapaść wkrótce). Podobnie wypowiadali się w ostatnim czasie m.in. Andy Murray, Karolina Woźniacka, Andżelika Kerber, Nick Kyrgios czy Dominika Cibulkova. Tym razem krytyczny głos spotkał się z ostrą i bardzo nieprzyjemną reakcją.
- Te wszystie czeladniczki jak Radwańska czy Woźniacka, które nigdy nie wygrały Szlema i kolejna generacja je wyprzedza! Są cwane i próbują zatrzymać Marię poza Paryżem (Roland Garros, red.) - powiedział Max Eisenbud, agent Szarapowej. - Nie ma Sereny, nie ma Wiktorii, nie ma Petry i jak nie będzie Marii, będą miały wreszcie szansę wygrać Szlema - dodał.
Serena Williams jest w ciąży i w tym sezonie już nie zagra, Wiktoria Azarenka powoli przygotowuje się do powrotu po urodzeniu dziecka, a Petra Kvitova leczy zranioną przez nożownika rękę.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: