SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska poruszona DRAMATEM Petry Kvitovej. "Okropne wiadomości"

Agnieszka Radwańska poruszona DRAMATEM Petry Kvitovej. "Okropne wiadomości"

20.12.2016, godz. 18:28
Petra Kvitova i Agnieszka Radwańska
foto: Instagram

Agnieszka Radwańska i Petra Kvitova rywalizują na tenisowych kortach, ale prywatnie bardzo się lubią. Nic zatem dziwnego, że polska gwiazda jest bardzo poruszona dramatem, który przeżyła Czeszka. Kvitova we wtorek rano została napadnięta w jej domu przez uzbrojonego w nóż bandytę. Jest poważnie ranna w lewą dłoń. "Myślami jestem z Petrą. Co za okropne wiadomości" - napisała na Twitterze Radwańska.

Kilka godzin po tragicznych wydarzeniach w jej domu Petra Kvitova wydała oświadczenie, w których potwierdziła doniesienia mediów i czeskiej policji. "Dziękuje Wam wszystkim za wyrazy wsparcia. Jak pewnie słyszeliście, dziś zostałam zaatakowana w moim apartamencie przez osobę z nożem. Kiedy próbowałam się bronić, zostałam poważnie zraniona w lewą dłoń. Jestem wstrząśnięta, ale również szczęśliwa, że żyję. Kontuzja jest na tyle poważna, że czeka mnie wizyta u specjalisty. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem silna, będę walczyć i się nie poddam" - napisała Czeszka.
Kvitova jadła właśnie śniadanie, gdy ktoś zadzwonił do drzwi. Nieznany człowiek podstępnie podał się za osobę sprawdzającą instalację elektryczną. Tenisistka ma uszkodzone palce i ścięgna w lewej ręce.  Jest leworęczna.
Kiedy tragiczne wiadomości obiegły świat, koleżanki z kortu pośpieszyły z wyrazami wsparcia. Otuchy Kvitovej dodały m.in. Agnieszka Radwańska czy Caroline Wozniacki. Czeszka to dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. Obecnie zajmuje 11. miejsce w rankingu. Ostatnio leczyła poważną konuzję stopy. - Petra to bardzo miła osoba. Ma do siebie duży dystans. Lubię spędzać z nią czas - mówiła jakiś czas temu o czeskiej rywalce Radwańska.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: