Agnieszka Radwańska 2015

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska śpiewająco rozpoczęła Wimbledon! Hradecka bez szans

2015-06-30 21:21

Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Lucie Hradecką 6:3, 6:2 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka zagrała znakomicie, natomiast jej rywalka zaprezentowała iście amatorski poziom. Miała poważne problemy z trafieniem w kort. Krakowiankę czeka teraz pojedynek z utalentowaną Ajlą Tomljanović.

Agnieszka Radwańska nie mogła sobie chyba wymarzyć lepszego początku tegorocznego Wimbledonu. W pierwszej rundzie wygrała bez najmniejszych problemów, a zajęło jej to tylko 68 minut. Wszystko za sprawą jej rywalki Lucie Hradeckiej. Czeszka zaprezentowała bardzo odważny, lecz mało roztropny tenis. Z takimi rywalkami "Isia" zazwyczaj radzi sobie doskonale.

WIMBLEDON 2015: PREMIE PIENIĘŻNE

Hradecka miała prostą taktykę - walić z całej siły i modlić się, aby piłka wpadła w kort. Moc się zgadzała, lecz precyzja nie była po stronie Czeszki. Świetnie potrafiła to wykorzystać Radwańska, specjalnie podpuszczając rywalkę do ataków. Hradeckiej nie pomógł nawet serwis o prędkości 200 km/h, który zazwyczaj lądował daleko w aucie.

Oba sety były bliźniaczo podobne. Krakowianka bez problemów przełamywała serwis Czeszki, sama nie oddając żadnego gema przy swoim podaniu. Czasami musiała się tylko mocno pochylić, żeby nie narobić się guza po uderzeniach Hradeckiej. Szczerze trzeba przyznać, że Polka zaliczyła spacerek w pierwszej rundzie, ale to dobrze. Łatwy mecz doda jej pewności siebie przed kolejną rundą, w której zmierzy się z Ajlą Tomljanović - urodzoną w Zagrzebiu tenisistką reprezentującą na Wimbledonie Australię.