SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska szczerze o chorobie i ślubie: Traciłam na wadze, niewiele mogłam zrobić

Agnieszka Radwańska szczerze o chorobie i ślubie: Traciłam na wadze, niewiele mogłam zrobić

09.08.2017, godz. 14:00
Pierwszy taniec Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta
Pierwszy taniec Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta foto:

Agnieszka Radwańska w pierwszym po dłuższej przerwie występie pokazała, że ślub, wesele, odpoczynek i spokojne treningi dobrze wpłynęły na jej formę. W I rundzie turnieju WTA w Toronto polska tenisistka rozbiła groźną Amerykanką Coco Vandeweghe 6:3, 6:2. Po meczu Radwańska udzieliła wywiadu oficjalnemu serwisowi WTA. Opowiedziała w nim o przebytej poważnej chorobie. Nie zabrakło też pytań o ślub i wesele.

- Mam za sobą problemy ze zdrowiem, kontuzję plus choroby, dużo wirusów - powiedziała Agnieszka Radwańska po meczu z Coco Vandeweghe. - W tej chwili jestem zdrowa i bardzo się z tego cieszę. Miałam w tym sezonie bardzo dużo przerw, nie mogłam się przygotowywać do turniejów na mączce, potem było to samo na trawie, później znowu nie czułam się dobrze. Traciłam dużo kilogramów, a wtedy ciężko jest wrócić do wysokiej formy. Niewiele mogłam zrobić, ale starałam się dać z siebie tyle ile mogłam. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i lepiej, a ja odzyskam pewność siebie na korcie. Wierzę, że do końca roku z moim zdrowiem już będzie dobrze. Nie chciałam opuścić tylu turniejów, ale czasem po prostu to jedyne dobre wyjście - dodała Agnieszka.

Radwańska 22 lipca poślubiła Dawida Celta. Na uroczystości nie zabrakło jej polskich przyjaciół z kortu. Pojawiły się również Karolina Woźniacka (Agnieszka może z nią zagrać w III rundzie turnieju w Toronto) i Andżelika Kerber.
- To był wspaniały weekend. Jestem bardzo szczęśliwa, że Caro i Angie mogły przylecieć. Nie wyobrażam sobie mojego ślubu bez nich! Polscy tenisiści też tam byli. Wynajęłam bardzo dobrą osobę od planowania ślubu, jestem jej wdzięczna za to, że wszystko za mnie zrobiła. Sama niewiele musiałam zrobić. Na koniec wesela bawiłam się już w sportowych butach. Zaczęłam od wysokich obcasów, potem były coraz niższe i niższe, a na koniec buty do biegana - zdradziła ze śmiechem Agnieszka, która wraz z mężem zachwyciła tradycyjnym pierwszym tańcem. - Chcieliśmy zrobić coś innego, coś fajnego. Wzieliśmy kilka lekcji u choreografa (z programu "Taniec z gwiazdami, red.). Mam nadzieję, że ludziom się spodobało - zakończyła Radwańska.

Pierwszy taniec Radwańskiej i Celta. Ćwiczyli u choreografa z "Tańca z gwiazdami"! [WIDEO]

Nowa liderka rankingu WTA zaskoczyła żartem. Chodzi o... Radwańską!

Ślub Radwańskiej. Karolina Woźniacka skomentowała swoją wpadkę [ZDJĘCIA]

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: