Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska w II rundzie US Open. Świetny początek Polki

2015-08-31 20:18

Agnieszka Radwańska potrzebowała nieco ponad godziny, żeby awansować do drugiej rundy US Open. Katerina Siniakova z Czech starała się jak mogła, ale nie była w stanie nawiązać walki z krakowską tenisistką i po zaledwie dwóch setach pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem.

Przed meczem Agnieszka Radwańska - Katerina Siniakova faworytka była tylko jedna. "Isia" grała przed US Open na kilku imprezach na twardej nawierzchni, natomiast Czeszka nie wzięła udziału w ani jednym takim turnieju. Już pierwszy set pokazał, że Radwańskiej wyszło to na dobre. Po niespełna trzydziestu minutach gry krakowianka objęła prowadzenie w meczu, rozbijając wręcz 19-letnią rywalkę.

Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie US Open

Drugi set zaczął się od wyrównanej walki. Do stanu 3:3 Siniakova walczyła z całych sił o pozostanie w turnieju. Ostatecznie jednak zabrakło jej sił i nasza tenisistka, znacznie bardziej doświadczona, zdystansowała 19-latkę i pewnym krokiem weszła do drugiej rundy US Open.

W kolejnym meczu Agnieszka Radwańska zagra z... Polką. Jej rywalką będzie albo siostra Urszula, albo Magda Linette.

Agnieszka Radwańska - Katerina Siniakova 6:2, 6:3