Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska w IV rundzie US Open! Caroline Garcia wyeliminowała się sama

03.09.2016, godz. 20:04
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska powtórzyła najlepsze osiągnięcia w karierze i piąty raz awansowała do IV rundy US Open! W trzecim swoim spotkaniu na wielkoszlemowym turnieju w USA, krakowianka rozbiła w dwóch setach Francuzkę Caroline Garcię 6:2, 6:3. Duża w tym zasługa rywalki, która długimi fragmentami nie potrafiła złapać odpowiedniego rytmu.

To nie był wybitny występ Agnieszki Radwańskiej. Słaby początek I seta. Zmiana stron. Wykorzystanie wietrznych warunków. Wykorzystanie słabości Garcii. I bezlitosne punktowanie coraz bardziej zirytowanej rywalki. Krakowianka dominowała niemal w każdym elemencie. Francuzka, znana z potężnego serwisu, w I secie zanotowała jednego asa. Polka trzy. Wymieniać można dalej. Nic dziwnego, że w pewnym momencie mecz stał się skrajnie jednostronny. Na korcie grała tylko tenisistka z Krakowa. Garcia rzucała rakietą, uśmiechała się pod nosem, kopała piłkę nogą, ale nawet przez moment nie była bliska wygrania całego seta. Sił wystarczyło ledwie na dwa - a później, już w drugim secie, odrobinę bardziej wyrównanym - trzy wygrane gemy.

IV runda US Open to najlepsze osiągnięcie Polki w karierze. Docierała do tego etapu turnieju do tej pory czterokrotnie. W 2007, 2008, 2012 i 2013 roku. W tym wydaje się dość mocna, by pokrzyżować również szyki faworytom.

Agnieszka Radwańska (Polska) - Caroline Garcia (Francja) 6:2, 6:3

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

To już koniec relacji! Zapraszamy na kolejne, z kolejnych występów Polki na amerykańskich kortach!

6-3, 2:0! Koniec! Caroline Garcia miała przewagę, mogła przedłużyć to spotkanie, ale to Polka w ostatnich momentach zachowała więcej zimnej krwi. Oddała kort Francuzce i poczekała aż ta się pomyli! I pomyliła, dzięki czemu Polka awansowała do IV rundy US Open! Gratulujemy!

5-3. Sporo stresu, więcej nerwów, ale jest! Krakowianka o gema od triumfu i awansu do czwartej rundy US Open. Niestety, z informacji gorszych, zasługi w ewentualnym triumfie naszej zawodniczki będzie można przypisać przeciwniczce, która z uporem maniaka bije piłkę daleko poza kort.

4-3. No to się doigrała nasza tenisistka. Nie wygrywa się od razu, próbuje się oszczędzać siły, to kończy się z nerwową końcówką. Brawa dla francuskiej tenisistki za niezwykłą wręcz determinację.

Trzy małe piłki meczowe Radwańskiej, szansa na przełamanie i... doprowadzenie do wyrównania. To nie jest szczególnie dobry mecz krakowianki. Jej szczęście - jest to również koszmarny występ Francuzki.

4-2. Ufff! Radwańska znowu bierna w ofensywie, pozwoliła na wiele rywalce, ale ta kolejny raz przestała trafiać w kort i Polka wygrywa swoje podanie!

3-2. Było miło, było sympatycznie, zrobiło się nerwowo. Garcia wyraźnie złapała rytm, Polka tymczasem straciła go i Francuzka złapała kontakt.

3-1. I nieoczekiwany zwrot! Garcia przełamuje Radwańską bo ta wyraźnie zwolniła , czując się jakby na korcie zbyt pewnie.

3-0! Kolejne przełamanie krakowianki! Garcia po pierwszej wygranej wymianie, w dwóch kolejnych nadziała się na kolejne magiczne, zagrane z chirurgiczną precyzją, forehandy Polki i ta jest już o krok od awansu do IV rundy.

Dziesiąta wymiana w drugim secie i pierwszy punkcik Francuzki.

2-0. Dwa sety, osiem punktów zdobytych, wszystkie na koncie Polki. Garcia wygląda, jakby za chwilę miała się obrazić i zejść z kortu.

1-0. I znowu znakomita postawa Polki. Caroline Garcia po każdej przegranej wymianie stara się bić mocniej. Tyle że skutkuje to kolejnymi pudłami, dzięki czemu już na początku II seta to Polka uzyskuje przełamanie.

II set! Garcia poszła na chwilę do toalety, wróciła na kort, Radwańska w tym czasie rozgrzała się i miejmy nadzieję - nie straciła impetu!

6-2, 1:0! Garcia rozbita! Szybko, łatwo, przyjemnie! Polka zanotowała w pierwszym secie 3 asy, lepiej returnowała, zdecydowanie skuteczniejsza była przy swoim pierwszym serwisie i dzięki temu to ona jest bliżej IV rundy US Open! Czekamy na drugiego seta!

5-2. I jeszcze jeden gem "na sucho"! Gra Garcii zupełnie posypała się po trzech kolejnych przegranych gemach i w czwartym kolejnym właściwie zrezygnowała z walki z Polką. Więcej było w jej zachowaniu teatru, irytacji, złości, a mniej inwencji i choćby próby nawiązania równorzędnej walki.

4-2! Gem na sucho Polki! Dwa asy serwisowe, dwie kolejne akcje zakończone w perfekcyjnym stylu - rozpędza nam się nasza tenisistka na amerykańskim korcie!

3-2! Garcia znowu przełamana! Polka na prowadzeniu po wręcz idealnie rozegranym gemie. Zawodniczka z Francji nie ma recepty na bezbłędnie odbijającą krakowiankę!

Co za moment w wykonaniu "Isi"! Francuzka bije mocno, Polka odbija. Mocniej - znowu odbicie. Lewo - Polka jest na czas. Prawo - Polka znowu na posterunku. Garcia bije coraz mocniej i wreszcie wybija w aut.

2-2. Koncertowa gra Polki i mamy remis! Faktycznie - wiatr wyraźnie sprzyja tenisistce z Polski. Garcia zupełnie zagubiona po zmianie stron.

1-2. Drugi kolejny gem dla Garcii. Ale mamy też pozytywną informację. Zmieniamy strony i teraz wiatr będzie sprzymierzeńcem naszej zawodniczki!

Fenomenalna wymiana obu zawodniczek! Radwańska zaatakowała, zaryzykowała, złapała Garcię pod siatką, ale ta po profesorsku załatwiła sprawę i wciąż mamy wyrównaną rywalizację.

1-1. Emocjonujący początek spotkania! Było 1-0 i przełamanie Radwańskiej, mamy 1-1 i przełamanie Garcii. Polka chciała zaskoczyć Francuzkę efektownym skrótem, ale nadziała się na przytomną reakcję rywalki.

1-0! Przełamanie Polki! Znakomite, spokojne wymiany reprezentantki Polski i to ona, już na samym początku, stawia się w komfortowej sytuacji? Garcia? Agresywna, pełna ambicji, tyle że równie niedokładna.

I set. Serwis Garcii.

Koniec rozgrzewki. Machnięcia rakietami za nami, czas na emocje! Gotowi?

"Isia" rozpoczyna rozgrzewkę. Czyli mecz już za chwilę. Liczymy na gładki triumf naszej tenisistki.

Polka w USA spisuje się na razie znakomicie. Wygrała turniej w New Haven. W wielkoszlemowym US Open na razie natomiast bilans idealny. Dwa zwycięstwa, oba gładkie bez utraty gema. Przeciwnie do rozstawionej z numerem 25. Garcii, która zaczęła zawody od ciężkiej trzysetowych bojów.

Witamy w relacji LIVE z meczu Agnieszka Radwańska - Caroline Garcia! Przed nami starcie Polki w III rundzie US Open!
False 2952 True 1 2016-09-03 18:28:19 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora