SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska wznawia treningi. Co z Roland Garros?

Agnieszka Radwańska wznawia treningi. Co z Roland Garros?

16.05.2017, godz. 15:06
Agnieszka Radwańska, trening
foto: Super Express

Agnieszka Radwańska leczy kontuzję prawej stopy. Z powodu stanu zapalnego i silnego bólu musiała zrezygnować z gry w dużych turniejach w Madrycie i Rzymie. Czy zagra w rozpoczynającym się już 28 maja Roland Garros? Fizjoterapeta Radwańskiej w rozmowie z PAP zdradził, jak czuje się polska gwiazda i jakie są szanse na jej występ w paryskim French Open.

Agnieszka Radwańska problemy z prawą stopą miała już od dłuższego czasu. Kontuzja pogłębiła się po przejściu z kortów twardych na ziemne. Polka często skarżyła się na urazy po zmianie nawierzchni na mączkę i tak samo było tym razem. Stan zapalny zmusił ją do rezygnacji z gry w Madrycie i w Rzymie. Na szczęście Radwańska czuje się coraz lepiej. - W środę zacznie trenować z pełnym obciążeniem - powiedział PAP jej fizjoterapeuta Krzysztof Guzowski. Kontuzja stopy była efektem przeciążenia. - Trochę czasu zajęło ustalenie jego dokładnego źródła, ale po ostatnich zabiegach wszystko już idzie we właściwym kierunku - dodał Guzowski.
French Open rozpocznie się 28 maja. Rok temu Radwańska doszła w Paryżu do IV rundy. Najlepszy jej wynik na kortach Rolanda Garrosa to ćwierćfinał w 2013 roku. W poniedziałek krakowianka spadła z 7. na 9. miejsce. Ostani raz tak nisko była 20 miesięcy temu, we wrześniu 2015 roku.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: