SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Ana Ivanović zakończyła karierę! WIDEO i ZDJĘCIA pięknej tenisistki

Ana Ivanović zakończyła karierę! WIDEO i ZDJĘCIA pięknej tenisistki

28.12.2016, godz. 22:15
Bastian Schweinsteiger i Ana Ivanović
Bastian Schweinsteiger i Ana Ivanović foto: Instagram

Ana Ivanović zakończyła karierę! Znana z ogromnej urody serbska tenisistka ostatnio była prześladowana przez kontuzje. Ma 29 lat. - To była trudna decyzja. Żeby grać na najwyższym poziomie, trzeba być w optymalnej formie fizycznej, a ja miałam ciągle problemy ze zdrowiem. Nie bądźcie smutni! - zaapelowała do fanów w czasie transmisji na żywo na Facebooku, ogłaszając, że nie zobaczymy jej już na korcie. Zobaczcie WIDEO. Mamy też dla Was galerię zdjęć pięknej Any Ivanović.

Ana Ivanović największe sukcesy osiągała w latach 2007-2008. Najpierw był półfinał Wimbledonu (2007), a zaraz później finał Australian Open (2008) i triumf w Roland Garros (2008). Serbka w wieku 21 lat została numerem 1. Sukcesy w połączeniu z ogromną urodą zaowocowały lukratywnymi kontraktami reklamowymi. Długonoga Ivanović szybko stała się jedną z najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Kolejne lata nie były już jednak tak owocne w sukcesy. Liczne kontuzje i problemy z utrzymywaniem wysokiej formy przyniosły spadek w rankingu. Wciąż była w czołówce, ale daleko od tenisowego szczytu. Pod koniec 2014 roku Serbce udało się wrócić do Top-5, ale ostatni sezon znów był w jej wykonaniu bardzo nieudany (obecnie nr 63). W sumie piękna Ana wygrała 15 turniejów rangi WTA. Na korcie zarobiła 15,5 mln dolarów.
W lipcu 2016 Ivanović wyszła za Bastiana Schweinsteigera, słynnego niemieckiego piłkarza, obecnie pomocnika Manchesteru United. Pobrali się w Wenecji.
- Tenis zawsze był moją wielką miłością, ale jestem też podeskcytowana tym, co przede mną - powiedziała Ana, ogłaszczając w czasie internetowej transmisji na żywo, że kończy profeskonalną karierę. - Będę ambasadorką sportu i zdrowego życia. Zamierzam się też udzielać w świecie biznesu i mody. Będę miała też więcej czasu na działalność charytatywną, m.in. jako ambsadorka UNICEF-u. Co poza tym? Któż to wie? Zrealizowałam swoje marzenia i teraz chcę pomagać innym zrobić to samo. Dlatego nie bądźcie smutni. Pozostańcie optymistami i wspierajcie mnie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi to wszystko osiągnąć. Kocham was wszystkich - zakończyła Ivanović.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: