Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

ATP Indian Wells: Jerzy Janowicz przegrał już w I rundzie. Polak zagrał na gitarze [WIDEO]

2015-03-14 13:16

Jerzy Janowicz zaprzepaścił szansę na mecz ze swoim idolem Rogerem Federerem. Polak w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indial Wells przegrał w trzech setach z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:4, 3:6, 7:6(3).

Janowiczowi w Indian Wells nigdy nie grało się dobrze. Polak w turnieju grał po raz trzeci. Najdalej dotarł do 1/16 finału. Tym razem odpadł już w pierwszej rundzie, a jego pogromcą okazał się 63. na liście ATP Schwartzman. W pierwszym secie Argentyńczyk wygrał dzięki przełamaniu w decydującym gemie. W drugim "Jerzyk" się podniósł i wygrał do 3, ale ostatni set znów należał do rywala.

W trakcie spotkania nasz najlepszy tenisista popisał się też poczuciem humoru. Przed jedną z jego zagrywek na korcie nagle zaczęła grać muzyka. Janowicz postanowił poczekać, aż amator klasycznego rocka zakończy show. W końcu nie wytrzymał:

WTA w Indian Wells: Agnieszka Radwańska bez problemów w III rundzie. Riske bez szans

Tym samym w II rundzie przeciwnikiem Federera będzie Schwartzman. Janowicz być może w przyszłym tygodniu wystąpi w turnieju niższej rangi, bowiem jest zgłoszony do Chalengera w Irwingu.