Sport inne sporty tenis ATP Sofia: Jerzy Janowicz wygrał i w nagrodę zagra z Grigorem Dimitrowem

ATP Sofia: Jerzy Janowicz wygrał i w nagrodę zagra z Grigorem Dimitrowem

08.02.2017, godz. 15:45
Jerzy Janowicz, Australian Open 2017

Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w turnieju głównym ATP od... 15 miesięcy. W I rundzie turnieju w Sofie polski tenisista pokonał 6:4, 6:4 reprezentującego Izrael Dudiego Selę (nr 72). Łodzianin mozolnie odbudowuje formę i pozycję w rankingu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W czwartek czeka go piekielnie ciężki sprawdzian - pojedynek z Grigorem Dimitrowem.

Jerzy Janowicz zajmuje dopiero 267. miejsce w notrowaniu ATP, ale korzysta z tzw. zamrożonego rankingu, zasad stosowanych przy powrocie do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Dzięki temu w Sofii, tak jak wcześniej w Australian Open, mógł zagrać i to od razu w turnieju głównym. W I rundzie ograł 6:4, 6:4 Izraelczyka Dudiego Selę.
W czwartek rywalem Polaka w II rundzie będzie faworyt gospodarzy - Grigor Dimitrow. Bułgarski tenisista (nr 13 ATP), ma za sobą świetny okres, w zakończonym niedawno Australian Open odpadł dopiero w półfinale po ciężkim pięciosetowym boju z Rafaelem Nadalem.
To będzie trzecie starcie Janowicza i Dimitrowa. Bilans jest remisowy - 1-1.