Sport inne sporty tenis Australian Open: Andy Murray za burtą! Lider przegrał w czterech setach

Australian Open: Andy Murray za burtą! Lider przegrał w czterech setach

22.01.2017, godz. 09:13
Andy Murray
Andy Murray foto: EAST NEWS

Po tym jak z Australian Open sensacyjnie odpał Novak Djoković, Andy Murray był głównym kandydatem do zwycięstwa w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w tym roku. Brytyjczyk do w trzech pierwszych spotkaniach imprezy nie stracił seta. Za to w czwartym przegrał trzy i odpadł ze znacznie niżej notowanym Mischą Zverevem.

Australian Open w tym roku jest bardzo mnogie w sensacje. Najpierw kibiców zszokowała postawa Novaka Djokovicia. Rozstawiony z "dwójką" w Melbourne Serb już w drugiej rundzie turnieju został pokonany po pięciosetowym boju ze sto siedemnastym tenisistą świata - Denisem Istominem. Dwie rundy później z rywalizacji w pierwszym tegorocznym wielkoszlemowym turnieju odpadł Andy Murray. Lider światowych list nie dał rady, zajmującemu pięćdziesiąte miejsce w rankingu ATP, Mischy Zverevovi.

Brytyjczyk musiał uznać wyższość reprezentującego Niemcy zawodnika już po czterech setach. O ile dwie pierwsze partie były bardzo wyrównane i kończyły się po 7:5 (najpierw wygrał Zverev, później Murray), o tyle kolejne już łatwiej padły łupem niżej notowanego tenisisty. Najpierw wygrał on 6:2, a w ostatnim secie czwartej rundy 6:4. Sprawił tym samym niemałą niespodziankę, a Andy Murray musi obejść się smakiem. Jego apetyt na wygraną w Australian Open po odpadnięciu Djokovicia był zapewne ogromny.

Andy Murray (Wielka Brytania, 1. ATP) - Mischa Zverev (Niemcy, 50. ATP) 5:7, 7:5, 2:6, 4:6

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora