SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Australian Open: Janowicz - Cilić NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM ONLINE. O której godzinie?

Australian Open: Janowicz - Cilić NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM ONLINE. O której godzinie?

15.01.2017, godz. 20:18
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz foto: Super Express

Jerzy Janowicz - Marin Cilić NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE z Australian Open? O której godzinie? Jerzy Janowicz jako pierwszy z polskich tenisistów rozpocznie rywalizację w wielkoszlemowym Australian Open. W I rundzie jego rywalem będzie zajmujący 7. miejsce w rankingu Chorwat Marin Cilić. Szykuje się pojedynek potężnie serwujących bombardierów, w którym zdecydowanym faworytem będzie były mistrz US Open. Kiedy mecz Janowicz - Cilić i która telewizja go pokaże?

Jerzy Janowicz w poniedziałek awansuje z 279. na 273. miejsce, ale mimo tak odległej pozycji zagra w turnieju głównym Australian Open dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi, zasadom stosowanym przy powrocie do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. To właśnie dokładnie rok temu w Melbourne łodzianinowi odnowiła się kontuzja kolana, z powodu której pauzował przez pół roku. Janowicz sezon rozpoczął od kwalifikacji do turnieju ATP w Auckland, których nie udało mu się przebrnąć. Potem grał w imprezie pokazowej. Przyznaje otwarcie, że potrzebuje spotkań, żeby złapać meczowy rytm.
Niestety już w I rundzie Australian Open musi poradzić sobie z bardzo mocnym rywalem. Chorwat Marin Cilić to 7. rakieta świata. Jego największy sukces to sensacyjny triumf w US Open w 2014 roku. Mierzy 198 cm i tak jak Janowicz imponuje potężnym serwisem. Polak grał z Chorwatem dwa razy i bilans jest remisowy (1-1). Najpierw było zwycięstwo Janowicza 7:6, 6:2 w turnieju ATP w Paryżu w 2012 roku. Potem górą był Chowat, który w 2014 roku wygrał 3:6, 6:7, 6:4, 6:1, 6:3 w rozgrywanym w Warszawie meczu w Pucharze Davisa.
Mecz Janowicz - Cilić zostanie rozegrany w poniedziałek jako trzecie spotkanie na korcie nr 2 po pojedynkach pań (2-3 sety) i panów (3-5 setów). Rywalizacja rozpocznie się o godz. 1 w nocy czasu polskiego. Polak rozpocznie zatem ok. godz. 4.30-5.30. Transmisja z Australian Open w Eurosporcie i Eurosporcie 2. Stream w usłudze Eurosport Player.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: