Mateusz Matkowski

Australian Open: Kubot i Matkowski wyeliminowani w 2. rundzie debla

2016-01-23 10:43

Polscy debliści wyeliminowani! W komplecie! Po Jerzym Janowiczu i Mariuszu Fyrstenbergu, tym razem padło na duet: Łukasz Kubot-Marcin Matkowski. Obaj panowie przegrali w dwóch setach z parą weteranów kortów tenisowych - Czechem Radkiem Stepankiem i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem - i pożegnali się z wielkoszlemowym Australian Open w 2. rundzie.

Matkowski i Kubot mieli w Australii wielkie plany. A już na pewno zakładały one pokonanie pary Stepanek-Nestor - w której nazwisko Kanadyjczyka jak najbardziej pasuje do wizerunku, obaj panowie wnoszą bowiem ze sobą na kort tenisowy za każdym razem 80 lat - co jednak nie mogło dziwić, skoro biało-czerwoni zostali w Melbourne rozstawieni z numerem 10.

Agnieszka Radwańska po meczu z Puig: Ból to moje drugie imię

Tymczasem Polacy przegrali gładko. W pierwszym secie dali się przełamać już w czwartym gemie, potrafili odrobić to w dziesiątym, by ostatecznie przegrać tie-breaka. I później cały mecz, bo w drugim secie rywale nie mieli już większych problemów i wygrali 6:1.

Polacy mają czego żałować. Kilka dni temu, podczas turnieju w Sydney, wygrali bowiem z Danielem Nestorem. Tyle że wówczas Kanadyjczyk grał jeszcze w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo.

Na szczęście to jeszcze nie koniec zmagań naszych tenisistów w Australii. Zarówno Kubot i jak i Matkowski zgłosili się też do rywalizacji w grze mieszanej. Zagrają tam z Czeszkami: Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką. Życzymy powodzenia!